Nyírbátor: nagy lépés a felsőház felé – fotókkal

Nézze meg a Nyírbátor-Tiszavasvári mérkőzés képeit!

Bor Márk három gólt dobott a vármegyei derbin

Fotó: Sipeki Péter

A téli szünetet követően folytatódtak a küzdelmek az NB II D csoportjában. Hölgyeknél a vártnál szorosabb eredmény született az Ungvár mátészalkai vendégjátékán, míg az Újfehértó KSZSE meglepően magabiztosan győzte le a Hajdúböszörményt. A férfiaknál parázs vármegyei derbit nyert meg a Nyírbátor, nagyot lépve ezzel a felsőházi rájátszásért. A Kisvárda viszont sima vereséget szenvedett Hajdúböszörménybe.

Kézilabda: NB II., D csoport, alapszakasz, 14. forduló
Női
Mátészalka–Ungvár 33–39 (14–20)
Mátészalka, 60 néző, v.: Győr, Hadas. Mátészalka: Lőrincz – Ábri 2, Drabik 10/6, Simon, Deme B. 1, Durbák, Prokob R. 5. Csere: Szórádi (kapus), Lengyel, Bákonyi, Prokob D. 6, Bodó 1, Bordás, Czakó 2, László 5. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 12/10.
Drabik Péter: – Túlságosan tiszteltük ellenfelünket, az első félidőben bátortalanul támadtunk és több technikai hibát vétettünk, ennek köszönhetően alakult ki a félidei különbség. Fordulás után feljavult a támadójátékunk, kapusaik is jól védtek, így sikerült megszorongatnunk az Ungvárt. Ha jobban koncentrálunk a végén még a bravúr is benne lehetett volna.
Vitka SE– DVSC U21 28–27 (17–17)
Kisvárda, 40 néző, v.: Csörgő, Vitális. Vitka SE: Bágyi – Kónya 5, Repák V. 2, Rózsa 1, Vass 2, Repák D. 6/2, Haraszti 4. Csere: Lakatos 3, Birta 2, Veres, Balogh, Dévényiné 3. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.
Németh Tibor: – Végig szoros mérkőzésen, az utolsó három percben fordítottuk magunk javára az eredményt a jó erőkből álló Debrecen ellen. Ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk a felsőházi tagságunkat.
Újfehértó KSZSE–Hajdúböszörmény 31–23 (18–13)
Újfehértó, 70 néző, v.: Elhardt, Poltz. Újfehértó: Barta –  Filek, Szabó F. 5, Pál 4/1, Szabó Zs. 4, Bernáth 5, Lengyel 4/1. Csere: Gáspár 2/2, Gyuró 2, Hrusk 1, Szalka, Ferenci. Edző: Kelemen Gréta- Kiállítások: 0, illetve 14 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 4/2.
Kelemen Gréta: – Csapatként vívtuk ki a győzelmet, amely egy percig sem forgott veszélyben. Kezdik elhinni a lányok, hogy képesek nyerni.