Kézilabda NB II

2024.05.28. 08:01

Győzelemmel zárt a Kisvárda

Vármegyénk női csapatainak nem termett babér az utolsó fordulóban.

Múlt hétvégén véget értek az NB II-es rájátszás küzdelmei, szombaton és vasárnap lejátszották az utolsó mérkőzéseket a felső-, illetve az alsóházban is. így kialakult a végeredmény. Hölgyeknél a felsőházban a Vitka SE huszonnégy gólos vereséggel zárt. A feljutásért játszott a Miskolc Gödön és két góllal maradt alul, információnk szerint azonban a Göd nem vállalja az NB I/B-s szereplést. Az alsóházban az Újfehértó KSZSE Hevesen, míg a Mátészalka Mogyoródon kapott ki. Ami a férfiakat illeti, a felsőházban a Nyírbátor Gödöllőn szenvedett vereséget, a forduló előtt már bajnok DVTK a Hajdúszoboszló elleni sikerrel ünnepelt hazai pályán. Az alsóházban a Kisvárda a lefújás előtt öt másodperccel szerezte meg a két pontot érő találatot a kieső Veresegyháza otthonában.

Kézilabda, Észak-Kelet rájátszás
Női felsőház
Praktiker-Vác U21–Vitka SE 42–18 (24–7)
Vác, 100 néző, v.: Sebestyén Á., Sebestyén B. Vitka SE: Farkas – Lakatos 5, Veres 1, Balogh 3/3, Vass 3/3, Repák V. 2/1, Haraszti 2. Csere: Birta 2, Békés. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 7/7.
Németh Tibor: – Az utolsó mérkőzésre elfogytunk. Sajnos a lányok azt sem tudták, hogy milyen rendezvényen vannak. Mielőbbi gyógyulás kívánok sérültjeinknek.
További eredmények: Göd–Miskolc 28–26 (14–14), Hatvan–Hajdúböszörmény 31–24 (21–10).
A bajnokság végeredménye

Forrás: mksz.hu

Női alsóház
Heves–Újfehértó-KSZSE 29–26 (11–13)
Heves, 30 néző, v.: Kovács, Silling. Újfehértó: Barta – Hruska 2, Szabó F. 11/4, Szalka 1, Pál 3, Lengyel 1, Ferenci. Csere: Horváth (kapus), Papp 3, Szabó Zs. 1, Filek 2, Bernáth 2, Tomori. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/7, illetve 4/4.
Kelemen Gréta: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben négy góllal is vezettünk. Azonban a félidő végén és a második játékrész elején kihagyott a koncentráció és rengeteg technikai hibát vétettünk. A mérkőzés végére ezeket a hibákat már nem sikerült kijavítanunk, így csak az eredmény után futottunk. Gratulálok a hevesi lányoknak a győzelemhez.
Mogyoród–Mátészalka 32–27 (14–17)
Mogyoród, 100 néző, v.: Gulyás, Kolics. Mátészalka: Szórádi – Prokob R. 4, Durbák, Ábri 3, Czakó 3, Drabik 11/4, Bákonyi 4. Csere: Lőrincz (kapus), Tóth, Deme B., Bodó, Kisgyörgy, Simon, Prokob D. 1, Nyíregyházi 1. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 8, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 6/4.
Drabik Péter: –Álomszerű játékkal az idény legjobb első félidejét nyújtottuk. A második félidőben aztán újra jöttek a kihagyott ziccerek, hetesek, így elúszott a két pont.
További eredmények: DVSC U21–Füzesabony 33–27 (16–15), Salgótarján–Eszterházy U21 38–23 (19–9).

Férfi felsőház
Gödöllő–Nyírbátor 24–21 (13–9)
Gödöllő, 30 néző, v.: Garai, Varasdi. Nyírbátor: Gadnai – Albecz 1, Láng 4, Mészáros 5, Bor, Tamás 5, Szedlacsek. Csere: Felföldi, Bulyáki (kapusok), Weibli 1, Beregi 1, Siket 2/2, Varga R., Lapos, Varga L. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 10, illetve 18 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 4/2.
Tréki Tamás: – Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteivel jobban sáfárkodó hazaiak szerezték meg a győzelmet. Sajnáljuk, hogy a felsőházban nem sikerült pontot szereznünk, viszont rengeteg tapasztalattal gazdagodtak fiataljaink.
További eredmények: DVTK–Hajdúszoboszló 36–24 (16–11), Vác–Hajdúnánás 45–30 (24–12).

mksz.hu

Alsóház
Veresegyháza–Kisvárda 28–29 (15–14)
Veresegyháza, 60 néző, v.: Bognár, Novák. Kisvárda: Hostisóczki – Gyebnár 2, Csendes 14, Ruzsinszki 5/1, Vass G., Kovács, Kertész 2. Csere: Mucsicska (kapus), Simon Zs., Kapdos, Szalonna 1, Jenei, Széles 5. Játékos-edző: Simon András. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/1.
Simon András: –  Igazi munkás mérkőzésen, csapatként szereztük meg idegenben a szezon utolsó két pontját. Gratulálok minden játékosnak, aki ott volt Veresegyházán, mindenki kivette a részét a sikerből. Kiemelném kapusaik teljesítményt, Hostisóczki Tamás és az ifista Mucsicska Bence remekül tette a dolgát.

forrás: mksz.hu