2014.04.16. 19:43

A félhomályban is tiszta volt minden

Nyíregyháza - A középszakasz utolsó hazai mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a Marso-NYKK a Zalaegerszeg ellen.

Mielőtt belefeledkeztünk volna a mérkőzésbe, elkezdtünk a sötétben tapogatózni. De szó szerint. A bujtosi csarnok lámpai ugyanis szép fokozatosan megadták magukat, mintegy megerősítve mindazt, hogy szükségszerű a létesítmény felújítása. Mivel odakünn még világos volt, a felek úgy döntöttek, hogy a beszűrődő fény mellett, félhomályban folytatják, így viszont nem lett igazán világos, hogy miért is tart ott a két csapat, ahol...

Aztán fényt kaptunk, és újra kiderült, hogy hazai környezetben képes jól játszani a sereghajtó. Amikor kicsit szorosabb lett, Doyne bevágott két triplát, Molnár Marcell dudára elengedett hárompontos horga pedig méltó lezárása volt a jól sikerült első félidőnek. A végére William Walker is belelendült, és nagyon biztosan nyertek a hazaiak.

Jegyzőkönyv

Marso-Nyíregyháza KK–Zalaegerszegi TE KK 92–75 (30–24, 22–13, 19–19, 21–19)

Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Ádám J., Gál J., Rácz Zs.

NYKK: Walker 21/6, Polyák 2, Kósa T. 5/3, Doyne 25/12, Poscic 20. Csere: Mohácsi 8/6, Jakab P. 1, Cseh 5/3, Molnár M. 3/3, Czura 2. Edző: Sitku Ernő.

ZTE: Boston 13/6, Plumb 6/3, Kovács Á. 8, Safford 14/6, Lekli 21. Csere: Velkey 8/6, Koma, Kámán 5/3. Edző: Raúl Jiménez.

Az eredmény alakulása

4. perc: 16–7, 8.: 25–13, 15.: 37–26, 18.: 45–32, 24.: 56–46, 28.: 71–51, 31.: 72–59, 38.: 87–63.

Sitku Ernő: – Legfőképpen annak örülök, hogy a csapat megmutatta, van tartása, és akar még valamit ebben a bajnokságban. Lám, tudunk koncentrálni és keményen kosárlabdázni.

Raul Jimenez: – Csapatom játékát látva, szégyenemben legszívesebben bebújnék az asztal alá. Messze nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk.