2014.04.09. 20:09

Ez most egy dobáson múlott

Nyíregyháza - A vártnál jobban megizzasztotta a hazai csapatot Szegeden az élvonal sereghajtója, az NYKK.

Az esélytelenek nyugalmával lépett pályára szerda este Szegeden a Marso-NYKK, de annál jobban kezdte az férfi élvonal alsóházi bajnokiját. A kezdőötös valamennyi tagja gyorsan feliratkozott a pontszerzők közé, majd a padról érkező Kósa Tamás és Cseh György is eredményes volt – utóbbi triplát dobott –, így a vendégcsapat tartotta a lépést a nyolc közé igyekvő Tisza-partiakkal.

A végén 78–72-nél sem adta fel az NYKK, megint Walker triplájával került közelebb ellenfeléhez, és a végén az egyenlítésért támadott. Tíz másodperccel a vége előtt Matija Poscic mindkét büntetője kimaradt (a második már szándékosan), Cseh vissza is szedte a lepattanót, kijátszotta Walkernek, de a hármas kimaradt, vele együtt pedig az egyenlítési esély is.

Jegyzőkönyv

SZTE-Szedeák–Marso-Nyíregyháza KK 78–75 (19–17, 20–31, 24–10, 15–17)

Szeged, 600 néző, v.: Györffy, Szabó G., Lövész.

Szeged: Jereminov 13/9, Levy 8, Horváth Á. 26/3, J. Williams 14, Csorvási M. 15. Csere: Molnár A., Vida M., Csorvási L. 2, Kiss Zs. Edző: Nikola Lazics.

NYKK: Walker 14/6, Doyne 22/3, Mohácsi 3/3, Hall 8, Poscic 17. Csere: Kósa T. 5/3, Cseh 6/3, Molnár M. Edző: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Doyne (34. perc)

Az eredmény alakulása

4. perc: 10–7, 7.: 12–15, 12.: 23–22, 13.: 23–27, 18.: 35–40, 22.: 44–48, 23.: 44–52, 28.: 58–52, 34.: 67–64, 37.: 71–72, 38.: 78–72

Nikola Lazics: – Végig ritmus nélkül kosárlabdáztunk, csak a győzelemnek tudok örülni.

Sitku Ernő: – Kezünkben volt a mérkőzés, csak magunkat okolhatjuk a vereségért. A harmadik negyedbeli rossz játékunkért nagy árat fizettünk.

A teljes tudósítás a www.kelet.hu oldalon és a Kelet-Magyarország 2014. április 10-i számában.