2014.04.13. 19:09

Idegesen is jó a Kálló

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 22. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Baktalórántháza–Nyírmada 1–1 (0–0)

Baktalórántháza, 400 néző, v.: Csáki L.

Baktalórántháza: Marics I. – Szabó G., Rakóczi Zs., Csordás G., Fábri Z., Lakatos I., Kozma J. (Illés L.), Balogh Zs. (Molnár L.), Éles Zs. (Marics T.), Marics G., Szabó R. Játékos-edző: Illés László.

Nyírmada: Kardos Z. –Mátyus Cs., Géci I., Fejes J., Danku A., Barta F., Szikszai A., Pusás Á., Németh A., Papp Z. (Mbonu), Dereceni B. Játékos-edző: Szőke István.

Tartott egymástól a két csapat, ezért az első félidőben álmos játék volt a pályán. A szünet után a hazaiak sorra alakították ki ziccereiket, de egy szögletet követően az ellenféllel szerzett vezetés. A baktaiak az utolsó utáni pillanatokban – kis szerencsével – fejesgóllal egyenlítettek.

Gól: Illés L., illetve Fejes J.

Ifi: 3–2.

Illés László: – A sors igazságtalansága lett volna, ha nem siker egyenlítenünk, de beismerem, a szerencsére is szükségünk volt.

Szőke István: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nyerhettünk volna, de az utolsó pillanatban egyenlített az ellenfél. Ugyanakkor Baktán nem sok csapat fog pontot szerezni.

Nyírgyulaj–Kemecse 2–2 (1–1)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Vitkai.

Nyírgyulaj: Tóth K. – Baksa Cs., Czerula Zs., Gózner K., Dér I., Pénzes Á., Lakatos J., Oxi R. (Kónya M.), Horváth K., Sitku Á., Kanál R. (Papp A.). Edző: Lukács Tibor.

Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Tóth Sz., Homann R., Fiumei V., Birovecz J., Bodnár J., Ruska T., Fekete Á. (Tóth T.), Fekete G., Balázsi P. (Ádámszki R.). Edző: Ádámszki Róbert.

Nagy küzdelem, igazságos eredmény.

Gól: Horváth K. 2, illetve Fekete G., Ruska T.

Ifi: 1–2.

Lukács Tibor: – Nagy energiákat mozgósítva null egyről sikerült fordítani, amikor viszont a Kemecse egyenlített, már nem tudtunk újítani.

Ádámszki Róbert: – Ha eddig így akartunk volna, mint most, valószínűleg sokkal jobban állnánk a bajnokságban. Továbbra is óriási gond a helyzetkihasználás: egy csapat, amely hat-hét ziccert elront, nagyon nehezen tud meccset nyerni.

Ibrány–Szatmár Unió FC 1–2 (0–0)

Ibrány, 200 néző, v.: Kósa Gy.

Ibrány: Tóth N. – Csizmarik Á., Kántor Zs., Lakatos B., Islony, Kovács N., Reinaldo, Szaffián Sz., Kiss P., Papp M., Lukács B. Edző: Varga Attila.

Szatmár Unió: Görbe – Pál Á., Robas, Hanus, Batfalschi, Gavrus, Homorozan, Szabó T. (Tamási D.), Oprea (Marita), Dimtirijevics, Vukovics. Edző: Virovecz Pál.

A szerencsésebb csapat nyert.

Gól: Kovács N., illetve Szabó T., Homorozan.

Kiállítva: Homorozan (93. perc).

Ifi: 2–1.

Varga Attila: – A tizenhármas nem a szerencseszámom, de azt nem gondoltam, hogy ennyire peches vagyok.

Virovecz Pál: – Sokat tettünk a győzelem érdekében. Mentálisan a hazai csapat fölé nőttünk és ez sikert eredményezett.

Cellspan-Balkány–Tuzsér 2–1 (0–0)

Balkány, 300 néző, v.: Papp E.

Balkány: Varga I. – Szabó P., Szabó J., Vass Z., Marozsán Zs., Ferenczi F. (Gueho), Ferenczi M., Vasas T., Marozsán M. (Marozsán G.), Gondor I. (Kiss J.), Nagy D. Játékos-edző: Dán Ferenc.

Tuzsér: Szőr I. – Tott N., Semegi T. (Rusznák S.), Markos J., Gergely I., Hriskevics, Dallos L., Lakatos T., Iván A., Dancs B., Setét R. (Soós T.). Játékos-edző: Dancs Béla.

A kilátogató szurkolók élvezhető, jó mérkőzést láttak.

Gól: Nagy D., Vass Z., illetve Hriskevics.

Ifi: 4–1.

Dán Ferenc: – Az első félidőben a Tuzsér meglepett bennünket, és kapusunk tartotta életben a csapatot. A szünet után a cserék jól szálltak be a játékba, és sikerült fordítani. Gratulálok a Tuzsérnak és további sok sikert kívánok.

Dancs Béla: – A játékkal most sem akadt gond, az első félidőben óriási szerencséje volt a hazai csapatnak, a kapusa tartotta benne a lelket. A vezetés megszerzése után bepánikoltunk, két pontrúgásból két gólt kaptunk, ami eddig nem volt ránk jellemző. Tovább kell dolgozni és még egységesebben kell futballozni.

Nagyecsed–Dombrád 5–2 (4–0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Pethő P.

Nagyecsed: Makó R. – Moldovan (Némedi G.), Ricsei F., Mándi A., Nyíri Gy., Rebegea (Tóth B.), Osvath Sz. (Peczer Gy.), Ascsillán L., Balogh J. (Rosu), Petrohai G., Török I. Játékos-edző: Ricsei Ferenc.

Dombrád: Pintér L. (Szabolcsi M.) – Papp Á., Csáki P., Nagy K. (Borbély L.), Kovács M., Simon I. (Tamás B.), Kató I., Balla J. (Dobrai G.), Nyíregyházi G. (Harsányi M.), Veress L., Gombkötő Z. Edző: Borza László.

Nagyon fontos győzelmet aratott a hazai csapat, bár még a játék minősége még nem volt az igazi.

Gól: Török I. 3 (egyet 11-esből), Osvath Sz. 2, illetve Nyíregyházi G., Gombkötő Z.

Kiállítva: Nyíri Gy. (45.).

Ifi: 15–0.

Ricsei Ferenc: – Azt kell mondjam, csak a három pontnak tudunk örülni, ami mindennél fontosabb volt.

Borza László: – Az első félidőben lenulláztuk magunkat.

Tiszakanyár–Nagykálló 0–1 (0–1)

Tiszakanyár, 220 néző, v.: Hegedűs Cs.

Tiszakanyár: Csáki T. – Phrakonkham, Hruska Á., Pócsi B., Göncz B., Illés A. (Vicikó), Oláh L., Terjék Z. (Gombkötő S.), Deák T. (Csáki R.), Ablonczy D., Bagin S . Edző: Koskovits György.

Nagykálló: Kanócz B. – Eördögh L., Bodó G., Torma T., Turbucz T., Gergely B., Ungi L., Kiss T., Deme A., Somogyi T., Balás G. Edző: Gerliczki Máté.

Jó iramú, taktikus mérkőzést láthattak a nézők.

Gól: Ungi L. Ifi: 4–3.

Koskovits György: – A korábbiakhoz képest jó játékkal, egy sorfalon megpattanó szabadrúgás góllal kikapni – borzasztó. Az, hogy az ijedt spori miért fújta le a meccset két perccel hamarabb az általa jelzetnél, az rejtély marad.

Gerliczki Máté: – Érzésem szerint egy kicsit idegesen futballoztunk, nehezen tudtuk megvalósítani az alapjátékunkat, de megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Csenger–Tiszalök 2–2 (1–1)

Csenger, 120 néző, v.: Tordai.

Csenger: Székely Zs. – Bodó R. (Makszim V.), Mona Á., Merce A. (Barcsay Á.), Bozso Sz., Pankotai I., Zámbó K., Bornemisza I., Katona P. (Doros M.), Somlyai G., Toma M. Edző: Barcsay István.

Tiszalök: Gagyi S. – Hock F. (Aszalós T.), Újvári Zs., Csáki V., Dobos Z., Gál N., Balogh A. (Puncsk Cs.), Bodnár A., Vass I., Czifrák R., Cseh K. Edző: Kovács János.

Fontos meccsen a hazai csapat nem tudott élni a lehetőséggel.

Gól: Bornemisza I. (11-esből), Doros M., illetve Gál N., Cseh K.

Kiállítva: Zámbó K. (87. perc), Barcsay Á. (90. perc).

Ifi: 7–2.

Barcsay István: – Sajnos, még mindig be vagyunk oltva gól ellen. A sok helyzetből csak kettőt sikerült értékesíteni, a végén pedig örülhettünk az egy pontnak. Gratulálok az ificsapat eredményéhez.

Kovács János: – A fiúk átérezték a meccs súlyát, nyugodt játékkal tették a dolgunkat. A végén a két perc hosszabbítás ötre sikerült, ez volt a vesztünk...

Mándok–Sényő 3–2 (1–1)

Mándok, 300 néző, v.: Bíró Cs.

Mándok: Pécsi V. – Kalu B. (Káté I.), Galambos L., Stef, Szabó T., Nikita V., Zsidó L., Dascal (Csürök Cs.), Danila, Dancs A., Die (Orgován K.). Edző: Csoma Dezső.

Sényő: Lippa J. – Papp M. (Piskóti Zs.), Nyitrai Sz., Karaffa I., Kondor M., Sándor L., Szabó D. (Gégény Zs.), Antal R. (Szarka Z.), Kovács B., Brondics P. (Brondics A.), Haburcsák B. Edző: Rubóczki Tibor.

Az idény eddigi leggyengébb játékával magának tette nehézzé a mérkőzést a hazai csapat a kulturáltan futballozó Sényő ellen.

Gól: Kalu B., Dancs A. (11-esből), Danila, illetve Antal R., Kovács B. Kiállítva: Danila (84. perc). Ifi: 7–0. (Tudósító: Tamás Zoltán)

Csoma Dezső: – Két évet öregedtem ezen a mérkőzésen. Elnézést kérek a szurkolóktól és a vezetőktől, hogy ilyen halvány teljesítményt nyújtott csapatunk. Legutóbb három gólt rúgtunk és három kapufát, akkor nem tudtunk nyerni, most gyengébb játékkal, igen.

Rubóczki Tibor: – Közel álltunk a pontszerzéshez, sajnos, nem sikerült, de megyünk tovább. Gratulálok a Mándoknak.

1. Nagykálló 22 16 3 3 38–19 51

2. Cellspan-Balkány 22 16 1 5 50–26 49

3. Baktalórántháza 22 14 4 4 57–36 46

4. Mándok 22 13 4 5 46–28 43

5. Nyírmada 22 13 2 7 53–37 41

6. Kemecse 22 12 5 5 47–28 41

7. Tuzsér 22 8 10 4 27–14 34