2015.05.01. 13:42

Nagy feladat lesz a döntő

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Mándok adott otthont a Honvéd Bottyán SE által rendezett tájfutó megyei diákolimpiának. A Marczis István jóvoltából készített térképpel 44 diák versenyzett. Az országos fináléba – amelynek Zánka lesz a házigazdája – a kilenc kategória 1-5. helyezettje nevezhető.

A nyíregyházi indulókon ( NYVSC 22 fő, Denevér Egyesület 4 fő) kívül indultak gyerekek Demecserből, Fényeslitkéről, Petneházáról, Ramocsaházáról, Nyírkarászból és Nyírtassról is. Az eredmények tekintetében nem volt ilyen változatos a lista: a huszonkilenc továbbjutó helyből huszonegyet az NYVSC, hármat a Denevér Egyesület, kettőt a Nyírség SE fiataljai (a nyírkarászi és nyírtassi iskola tanulói) „vittek el”. Három további pozíciót megyén kívüli egyesület tagjai, illetve egyesületen kívüli tanulók szereztek meg.

A II., III. és IV. korcsoportos fiúknál és a III. korcsoportos lányoknál indult a legnagyobb mezőny, a győztesek szinte hibátlan futással nyertek. A sportággal ebben a tanévben ismerkedő reménységek közül is többen folytathatják szereplésüket, számukra az országos döntő nagy feladat lesz – amennyiben eljutnak Zánkára.