Szabolcs-Szatmár-Bereg - Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 6. forduló

Debreceni EAC–Kisvárdai KC 35–34 (15–18)

Debrecen, 100 néző, v.: Major G., Takács T.

Kisvárda: Simon A. – Szanyi A. 1, Tuska Sz. 7, Bod B. 4, Oláh B. 7, Kovács Zs. 4, Balogh Sz. 4. Csere: Lipécz M. (kapus), Mándi K. 6/2, Paróczai L., Kovács L. 1, Kapdos J. Edző: Papp József. Kisvárda: . Edző: Papp József.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 2/2. Rohanós meccsen a hazai csapat szerencsés győzelmet aratott. Junior: 26–31.

Papp József: – Nehezen alkalmazkodtunk az ellenfél védekezéséhez, majd a végjátékban elkövetett bosszantó hibák okozták a vesztünket. Időntúli hétmétereres döntött a hazai csapat javára – nem érdemeltünk vereséget.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Fehérgyarmati VSE 28–24 (12–10)

Tiszavasvári, 280 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G., Benyusz K. 7/4, Kiss K. 5, Dobos B. 3, Dancs M. 8, Mezei L. 5. Csere: Bódor Z., Volósinóczki (kapusok), Gál L., Türk F., Jávor D., Porubszki A., Kajibás M., Balázs M., Barabás B. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Bálint A. 5, Gaál R. 2, Kun Sz. 2, Szabó P. 9/2, Albecz B. 1, Csobay A. 3. Csere: Harangi P. (kapus), Hadar B., Siket T., Raska A., Orosz L., Pál T. 2, Falcsik L., Strugureanu., Szabó I. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/2. Mindkét csapat kapkodott, sok hibával játszott. Kemény küzdelem alakult ki az igazi megyei rangadón. A hazaiakat Boczák kapus tartotta meccsben, a védekezés pedig – Gál Lajos irányításával – nagyon jól működött. Az egy-két gólos különbség a végre hízott négyre. Junior: 30–34. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Az első félidőben látott ideges játék után picit megnyugodva, a belső hármas nagyon jó védekezésével megérdemelt győzelmet arattunk.

Falcsik Miklós: – Nagyon kiélezett megyei rangadót játszott két csapat – sok hibával és jó kapusteljesítményekkel. Sajnálatos módon a végén olyan extra passzokat vállaltunk be, amit nem kellett volna, így saját magunkat vertük meg.

További eredmények: Hajdúnánás-ROBZOL 2000 KS–Balmazújvárosi KK U23 22–26, Kazincbarcikai KSE–Berettyó MSE 23–25, Bőcs KSC–Mezőkövesdi KC U23 26–24, Hajdúböszörményi TE–Rádió M Miskolc 16–27.

Női, 5. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Ózd 28–24 (16–9)

Tiszavasvári út, 100 néző, v.: Oláh B., Vass Gy.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 7, Tilki A. 4, Kelemen G. 7/1, Gyimesi L., Katona K. 6, Szoboszlai N. 2. Csere: Koppán N. (kapus), Márkus G. 2, Szabó V., Papp A., Vitányi A., Silye V., Hrabia I. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/2. Remek játékával már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát a Kölcsey. A második félidőben közelített a vendégcsapat, de a nyíregyháziak biztosan megőrizték hibátlan mérlegüket. Junior: 33–17.

Hadobás István: – Öt meccs, tíz pont, legszebb álmaink szerint alakult eddig a bajnokság. Nincs kétségem, még jobbnak kell lenni, és jobbak is leszünk, mert mindenki az elsőt akarja megverni.

Mátészalkai MTK–Létavértes SC 35–27 (17–14)

Mátészalka, 80 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Mátészalka: Jurecska K. – Ábri T., Vassné 8/4, Dudás G. 7, Deme B. 5, Móré K. 5, Rácz K. 9. Csere: Kónya L. (kapus), Deme F. 1. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3. Hullámzó első félidei játék után a folytatásban magára talált a Mátészalka. Junior: 37–18.

Vakarcs Krisztina: – A második félidőben már láttam valamit...

További eredmények: Miskolci VSC–NKK Balmazújváros 24–39, Bőcs KSC–Debreceni VSC III 31–30.

1. Kölcsey DSE 5 5 – – 145–108 10

2. Bőcs 5 3 1 1 142–135 7

3. Mátészalka 4 3 – 1 128–116 6

4. Balmazújváros 3 2 1 – 99–56 5

5. Ózd 4 2 1 1 117–108 5

6. Hajdúböszörmény 4 2 1 1 94–101 5

7. Debreceni VSC III 4 1 – 3 110–113 2

8. Létavértes 5 – 2 3 132–154 2