A hölgyek kivágták a rezet, döntetlen a férfi rangadón

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Újabb fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 4. forduló

Kisvárdai KC–Fehérgyarmati VSE 23–23 (10–11)

Kisvárda, 150 néző, v.: Medve, Tarnavölgyi.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 1, Mészáros Á. 2, Radojevics 4/3, Braun B., Molnár Z. 8, Illés T. 1. Csere: Tóth M., Simon A. (kapusok), Petykó T. 1, Csendes Á. 4, Barabás B. 2, Vitális I., Kovács L., Papp P. Edző: Türk Ferenc.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 3/2, Albecz B. 1, Kun Sz., Müller N. 6/3, Ruzsinszki B. 1, Csobay A. 2. Csere: Viman V. (kapus), Illés N. 2, Gaál R. 4, Jakub D. 1, Ferenczi R. 2, Szabó P. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/5. A hazaiak az 53. percben négy góllal vezettek, a hajrát viszont elrontották. Ifi: 19–28.

Türk Ferenc: – Értékes pontot hagytunk kiénekelni a „szánkból”.

Falcsik Miklós: – Két jó csapat nagy csatája, sok hibával, az ilyenkor megszokott feszültséggel.

További eredmény: Kazincbarcika–Füzesabony 21–20, Berettyó MSE–Bőcs 33–14, Heves–Hajdúböszörmény 21–22, Hajdúnánás–Nádudvar 26–26. Szabadnapos: Nyírbátor és Tiszavasvári.

Női, 3. forduló

Kazincbarcika–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 27–28 (14–15)

Kazincbarcika, 400 néző, v.: Kovács T., Major A.

Kölcsey: Torkos H. – Papp A. 3, Hrabina I. 4, Silye V. 4/1, Márkus G. 1, Gyimesi L. 3, Hruska Zs. 3. Csere: Csikós B., Varga F. (kapusok), Katona K. 6, Kelemen G. 1/1, Tóth G. 2, Varga D. 1, Katona B., Balogh D. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 5/2. A mérkőzés nagy részében vezetett a Kölcsey. Hrabina Inez tizenötödik percben történt – szó szerinti – kiütése kissé visszavetette a vendégeket, akik végül szoros végjátékban, az ifjúsági korú játékosok hathatós közreműködésével, megérdemelt győzelmet arattak a jó teljesítményt nyújtó hazaiak otthonában. Ifi: 11–42.

Hadobás István: – Igazi csapatmunka eredménye ez a győzelem. Minden nehézséget legyőztünk a mérkőzésen, megalkuvást nem ismerve küzdöttünk, értékes két ponttal gazdagodtunk.

Vitka SE–Lóci DSE 31–22 (18–10)

Vásárosnamény, 150 néző, v.: Gulybán, Örsi.

Vitka: Darányi R. – Kanda K. 2, Csubina 8, Major F. 3, Kránitz A. 4/1, Cibulenko 4, Héjjas T. 8. Csere: Miklovicz B. (kapus), Szilágyi R. 2, Beke G., Rózsa N., Haraszti Dzs., Szemán Sz. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 1/1. A hazaiak jó játékkal magabiztosan nyertek az eddigi listavezető ellen. Ifi: 39–38.

Szemán Szilvia: – Gratulálok a csapatnak, mert megvalósította, amit megbeszéltünk. A védekezésünk hatékony volt és a gyors lerohanásainkat is sikeresen fejeztük be.

Mezőkeresztes–Mátészalkai MTK 27–32 (11–13)

Mezőkeresztes, 100 néző, v.: Réti, Szedmák.

Mátészalka: Jurecska K. – Tóth V., Márkus P. 4, Deme B. 5, Kiss B. 15/3, Tengyel E. 3, Ábri T. 2. Csere: Kiss G. (kapus), Vakarcs K. 1, Mándi E. 1, Deme F. 1 Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/3. Nyögvenyelős első félidő után a folytatásban érvényesítette a papírformát a Mátészalka. Ifi: 30–45.

Vakarcs Krisztina: – Enerváltan kezdtünk, nagyon lassan melegedett be a csapat, de végül kiizzadtuk a két pontot.