2008.11.17. 09:42

Kovács, Frank: tizenhat gól!

<p>A kézilabda NB II. soros fordulójában többen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak: a semjéni Frank Petra, valamint a szalkai Kovács egyaránt tizenhat-tizenhat góllal segítette győzelemhez női együttesét.</p>

Férfiak

Fehérgyarmati VSE-Fevill–Hajdúnánás 32–25 (13–14)
Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Dohány, Varga.
Fehérgyarmat: Nagy T. – Pálfi 7, Koncz 11/3, Munkácsi 2, Csapos 3, Imre Cs., Kiss N. 4/1. Csere: Miskolczi (kapus), Siket T. 5, Tóth G. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/3.
Két remek képességű csapat csatájából a második félidőben kitűnően kézilabdázó házigazda megérdemelten kerültek ki győztesen. Az utolsó percekben a hazai nézők felállva, vastapssal köszönték meg a gyarmatiak csupaszív játékát. Ifi: 32–34.

Tiszavasvári–Sárpospatak 25–30 (9–15)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Buru, Sebők.
Tiszavasvári: Boczák – Fedor 5/3, István 7, Kovács 1, Csaba 6, Kozma. Magyar 1. Csere: Bódor (kapus), Kiss 1, Poloncsik, Ényi 3, Benyusz, Lukács, Simon 1. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 0, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.
Az első játékrészben nagyon elhúzott a rutinos vendégcsapat. Hiába mutatott bravúros megoldásokat Boczák, István, valamint Csaba, hiába a második félidei fiatalos hév és lendület, nem tudták megcsípni, legfeljebb megcsípkedni a Patakot a rendkívűl sportszerű mérkőzésen. Ifi: 44–21.

Balmazújváros–Nyírbátor 29–26 (13–13)
Balmazújváros, 100 néző, v.: Aczél, Paulovics.
Nyírbátor: Fodor T. – Aranyos S., Tóth L. 1, Kozma P. 11/3, Lázár A. 3, Kópis 1, Kotvász 5. Csere: Varga A. (kapus), Nagy D. 5, Papp I., Kun Á., Kőrizs T. Játékos-edző: Kun Ákos. Kiállítások: 0, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3 illetve 3/3.
Az egyre jobb formát mutató Nyírbátor a hajráig vezetett, az utolsó öt percben balszerencsés módon vesztett. Ifi: 34–14.

Mátészalka–Hajdúszoboszló 38–34 (15–17)
Mátészalka, 75 néző, v.: Berényi, Varga.
Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 2, Kovács 2, Kun 8/2, Király 1, Balla 3, Szántó 5/3. Csere: Bíró (kapus), Kirvai 7, Szender 4, vartga T. 3, Pásztor 3, Molnár, Almási. Játékos-edző: Kun László. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 1/1.
Az utolsó hat perc már NB-II-es színvonalra emlékeztette a hazai közönséget. Ifi: 38–40.

Nagykálló, 132 néző, v.: Lustig, Turzó.
Kállósemjén: Herdon E. – Gaál L. 2, Herdon É. 3, Szabó V. 2, Tar H. 6/1, Frank P. 16/2, Molnár J. 1. Csere: Nagy M., Boda B. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 7/7.
Nagy iramú, gólokban gazdag mérkőzésen a tavalyi bajnok megmutatta, az idén is kell számolni vele. A Semjén sokáig vezetett, de a második félidőben nyolc perc gyengébb játékot produkált, amikor a vendégek négy góllal elhúztak, és már nem sikerült egyenlíteni. Ifi: 17–43.

Jászberény–Mátészalka 23–34 (14–18)
Jászberény, 150 néző, v.: Búzás, Tóth V.
Mátészalka: Kun K. – Hegedűs K. 1, Poór B. 4, Kovács M. 16/12, Ilyés, Vakarcs 6, Kiss J. 5. Csere: Szabó V. (kapus), Jansik E. 2, Tengyel, Szabó K. Edző: Bujárszki Ádám. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 13/12.
A kézilabda magasiskoláját bemutató vendégek kiütéses győzelmet arattak. Ifi: 26–21.

1. Gyöngyös 8 6 1 1 262–220 13
2. Heves 8 6 – 2 274–237 12
3. Kállósemjén 9 5 2 2 262–242 12
4. Jászberény 8 5 1 2 209–197 11
5. Mátészalka 8 5 – 3 237–210 10
6. Hajdúböszörmény 8 5 – 3 245–224 10
7. Nádudvar 9 5 – 4 220–221 10
8. J.szentandrás 8 4 – 4 219–216 8