2011.09.25. 18:02

Nagykálló: el kell gondolkodni a folytatáson...

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 6. fordulójában több nagy különbségű győzelem született.

Tiszavasvári–Szakoly 2–0 (0–0)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Kristán. Tiszavasvári: Polgári – Tályai P., Kurucz T., Szolyka T., Gál N. (Pethe G.), Péntek A., Lakatos B. (Aszalós), Bodnár A. (Gyurján A.), Nagy I. (Fazekas V.), Péntek M., Szolyka G. (Lajos T.). Edző: Fecsku István. Szakoly: Borkó – Géczi P., Turbucz, Boros Gy. (Kovács I.), Kevert S., Kevert K., Lipcsei A. (Karasz G.), Palaga, Lengyel Á., Ványi (Molnár Cs.), Pécsi G. Játékos-edző: Boros Gyula. Az első félórában nem sok köze volt a látogatóknak a mérkőzéshez, majd kiegyenlítetté vált a küzdelem. A második félidőben öt percig tartotta magát a Szakoly, a sok hazai helyzetből kettőt sikerült értékesíteni, s pont nélkül hazaküldeni a listavezetőt. Gól: Lakatos B., Fazekas V. Ifi: 17–0. (Tudósító: Hankó András)

Fecsku István: – Leforráztuk a Lengyel „Csirkét”.

Boros Gyula: – Ellenfelünk mind játékban, mind akaratban fölénk kerekedett. Gratulálok a Vasvárinak.

Nyírcsaholy–Rakamaz 0–3 (0–2)

Nyírcsaholy, 80 néző, v.: Sinka. Nyírcsaholy: Oláh M. – Jurkó L. (Putilka B.), Molnár Sz., Jéri Zs., Széles Zs., Mező A., Széles A. (Kiss E.), Bálint M., Szabó V., Kertész J., Petrohai M. (Lakatos S.). Játékos-edző: Kiss Ervin. Rakamaz: Gégény – Debroczki, Galambosi Zs., Takács I., Koczogh I., Deák G., Balogh J., Gáspár L., Kassai N. (Balogh R.), Galambosi G., Borbély P. (Glonczi D.). Edző: Veigli Géza. Akaratgyenge, gyámoltalan játékkal rukkolt elő a hazai csapat, ennek nem is lehetett más a vége. Gól: Borbély P., Galambosi G., Gáspár L. Ifi: 2–1.

Kiss Ervin: – Ezzel a játékkal nem is születhetett más eredmény, gratulálok az ellenfélnek.

Veigli Géza: – Ezen a pályán nehéz volt játékot kialakítani, győzelmünket elsősorban fegyelmezett védekezésünknek, és jó helyztekihasználásunknak köszönhetjük.

Gyulaháza–Nagykálló 5–0 (2–0)

Gyulaháza, 100 néző, v.: Papp F. Gyulaháza: Fejér G. – Molnár G., Kapin M., Deák Z., Tóth G., Bombera, (Papp N.) Gáti S. (Gáti Sz.), Takács B. (Veres G.), Bardi B. (Haga S.), Deák B., Éles I. Edző: Bardi Attila. Nagykálló: Lippa – Győrki, Kola, Sárga L. (Káposznyák), Fodor T. (Rubóczki J.), Simon I., Karaffa, Matejkó (Dán A.), Csajkó, Papp M., Szigeti V. Edző: Budaházi László. A hazaiak ezúttal nem csupán egy félidőn keresztül szolgálták ki szurkolóikat, végig nagyszerű játékot produkáltak és remek gólokat szereztek. Gól: Éles I., Gáti S., Bombera, Kapin M., Deák B. Ifi: 0–2. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – A múlt héten is vezettünk 5–0-ra, most biztos, ami biztos megálltunk ötnél.

Budaházi László: – Az első harminc perc után senki nem gondolta volna, hogy ennyi lesz a végeredmény. El kell gondolkodni a folytatáson, nekem is, másoknak is – de nem biztos, hogy csak én vagyok az okozója ennek a szereplésnek.

Balkány–Újfehértó 4–1 (2–1)

Balkány, 300 néző, v.: Vitkai. Balkány: Varga I. – Dán F., Vass Z., Tóth Z., Daru, Barna A., Görög T., Görög N. (Kiss L.), Ferenczi M., Nagy M., Vasas T. Edző: Farkas Béla. Újfehértó: Gégény L. – Kerecseny L., Kiss Sz., Horváth G., Kerecseny L., Ballai Z., Takács L. (Tardi G.), Szoták J. (Jasku L.), Piskóti Zs. (Osikóczki), Potyók J., Lácza Gy . Edző: Urr László. Szépszámú közönség előtt sorozatban negyedszer nyert a balkányi csapat! Gól: Nagy M. 2, Vasas T., Tóth Z., illetve Potyók J. Ifi: 3–1. (Tudósító: Farkas Melinda)

Farkas Béla: – Megint a nagy akarásnak köszönhetjük a győzelmet.

Urr László: – Szezonbeli leggyengébb teljesítményünket nyújtottuk.

Nyírmada–Záhony 4–0 (0–0)

Nyírmada, 150 néző, v.: Bendik T. Nyírmada: Papp G. – Szabó G., Mátyus, Danku A., Csernák I., Tóth A. (Jónás A.), Szikszai A. (Szőke I.), Fejes J., Németh A., Papp Z. (Sebestyén G.), Ponczók T. Játékos-edző: Szőke István. Záhony: Babincsák – Semegi J. (Nagy G.), Árva B., Koi R., Czvik, Balázsi A., Koi G., Sére L., Tóth R., Győri J. (Fazekas Á.), Semegi T.  Edző: Karasz Lajos. Közepes színvonalú mérkőzésen a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján a hazai csapat megérdemelten győzött. Gól: Mátyus, Papp Z., Szőke I., Sebestyén G. Ifi: 0–1.

Szőke István: – A helyzetek alapján megérdemelt nyertünk, ilyen különbséggel is.

Karasz Lajos: – A mérkőzés képében nem volt benne az ilyen különbségű vereség. A második félidőben elkövetett hibáinkat a hazai csapat jól kihasználta.

Mándok–Mátészalkai MTK 2–1 (0–1)

Mándok, 300 néző, v.: Sipos L. Mándok: Fintor – Balogh N., Mándoki, Kiss G., Balogh T. (Gerliczki M., Galambos L.), Matyi, Karasz A., Orosz Cs., Szilágyi Z., Szabó S. (Miskolczi G.), Gombkötő Z. (Angyal Á.). Játékos-edző: Gerliczki Máté. Mátészalka: Pindzsula – Varga B., Makszim G., Pálfi II J., Mészáros G., Tóth F., Balogh P., Majoros I., Sipos J. (Pankotai I.), Bata S., Balázs G. (Csorvási). Játékos-edző: Majoros Imre. Nyögvenyelős, de megérdemelt hazai győzelem. Gól: Szilágyi Z., Karasz A. (11-esből), illetve Botos S. Ifi: 0–1. (Tudósító: Tamás Zoltán)

Gerliczki Máté: – Unikum! Az ellenfél is futballozni szeretett volna. Éppen ezért változatos mérkőzést megérdemelten fordítottunk meg. Győzelmünket Pekó László Marcell világra jöttére ajánljuk.

Majoros Imre: – Vezetőgólunk után nem tudtuk növelni az előnyünket, pedig lehetőségeink megvoltak rá. Az első kapott gólnál mi aludtunk be, a másodiknál a játékvezető is... Ahogy Puhl Sándor mondaná: nem mindegy, hogy a kéz keresi a labdát, vagy nem.

Nyírkarász–Nagyhalász 8–0 (5–0)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Szűcs N. Nyírkarász: Tuza – Hajdú G. (Horváth G.), Rákóczi, Csuka Gy. (Kozma Zs.), Juhász L. (Jávor P.), Virtás A. (Dajka L.), Horváth J., Mándi L., Varga J., Danku J. (Sándor L.), Mocsár G. Edző: Dudás Zoltán. Nagyhalász: Vattai – Orbán A. (Gráf), Vincze L., Farkas A., Gál Z., Kiss I. (Szoboszlai), Kóder, Nagy G., Birovecz (Bodzás A.), Babják, Csombók Cs. Edző: Németh Zoltán. Tovább folytatódik a karászi gólzápor. Gól: Mándi L. 3 (egyet 11-esből), Varga J. 2, Juhász L., Hajdú G., Mocsár G. Ifi: 4–2. (Tudósító: Dudás János)

Dudás Zoltán: – Méltóképpen avattuk fel a Szilágyi Zsolt barátomtól kapott szerelést, amiért jár a köszönet, a fiúknak pedig a gratuláció. Abban biztos vagyok, ettől még lesznek nehezebb mérkőzéseink.

Németh Zoltán: – Ez a realitás.

Fehérgyarmat–Nagyszekeres 0–2 (0–0)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Csáki. Fehérgyarmat: Konczt T. – Dócsa I., Szántó I., Pop, Országh L., Igaz K. (Tamási D.), Batfalschi, Országh Zs., Máté G., Matei, Oprea. Edző: Virovecz Pál. Nagyszekeres: Cosmin – Robas, Márton J., Borenemisza (Della S.), Chidoreanu, Pál Á., Szabó P. (Rebegean), Bartha K., Costea, Homoki G. (Szilágyi L.), Stef. Játékos-edző: Della Sándor. A Nagyszekeres egy remek csapat, de ha a játékvezető nem akarja a múltjába visszalépve kiscsoportos óvodásként színezőfüzetnek nézni a hazaiakat, amelyet csak két színnel, sárgával és pirossal lehet kiszínezni, akkor ez a meccs könnyen meglehet, egész másként végződik. Ma a Fehérgyarmat meglett „Csáklyázva” Gól: Costea (11-esből), Bartha K. Kiállítva: Matei (70. perc). Ifi: 0–3. (Tudósító: Papp Attila)

Viriovecz Pál: – Nagy akarattal, de gyengén játszottunk, ugyanakkor egyértelműen az  érthetetlen kiállítás döntötte el a mérkőzés végkimenetelét.

Della Sándor: – Úgy érzem, a szomszédvári rangadó jellegéhez képest kicsit gyengére sikerült most ez a mérkőzés, amelyen a hazai csapat hetven percig jól tartotta magát, de az utolsó húsz percben felülkerekedtünk. Sok helyzetet hagytunk ki, összességében megérdemelt győzelemt arattunk.

1. Nagyszekeres 6 5 – 1 12–4 15

2. Balkány 6 4 1 1 14–6 13

3. Nyírmada 6 4 1 1 16–9 13

4. Tiszavasvári 6 4 1 1 12–6 13

5. Nyírkarász 6 4 – 2 25–8 12

6. Szakoly 6 4 – 2 19–14 12

7. Mándok 6 3 1 2 14–9 10

8. Rakamaz 6 3 – 3 11–9 9