2013.03.25. 10:12

Bécsi balszerencsés landolása

A nyíregyházi átlövőre három hét pihenő vár, de csak egy meccset kell kihagynia.

A nyíregyházi átlövőre három hét pihenő vár, de csak egy meccset kell kihagynia.Szombaton este biztosan húzta be újabb hazai meccsét a Nyíregyházi Kézilabda Klub együttese. A másodosztályú férfi bajnokság Keleti-csoportjában a gödöllőiek legyőzése nem okozott gondot, Bécsi János sérülés viszont annál inkább. A rutinos átlövő még az első félidő közepén kiesett a játékból.

Felugrottam lőni, amikor a levegőben meglökött az egyik gödöllői játékos – kezdte visszapillantását az ominózus történésre Bécsi János. – Elveszítettem az egyensúlyomat és az érkezésre nem tudtam figyelni, így a bal térdem alátört. Nagy volt a fájdalmam, még mindig be van duzzadva a sérült rész. Pár nap múlva egy MRI-vizsgálat mondja majd meg a pontos diagnózist, szerintem meghúzódtak az izmok és a szalagok. Pihentetnem kell a térdemet, szerintem három hét kihagyás vár rám. Szerencsére ez csak egy meccset érint, hiszen szombaton Balassagyarmaton játszunk, utána viszont két hét bajnoki szünet következik.

Bécsi János tehát sajgó, felpolcolt és jegelt térddel figyelte a szombati találkozó nagy részét. Kiesését elsősorban a védekezés sínylette meg, ezért is kaptak viszonylag sok, 31 gólt a nyíregyháziak.

Úgy vélem, a győzelem egy pillanatig nem volt kétséges, csak a különbség. Úgy láttam, hogy támadásban néhányszor előkészületlenül próbálkoztunk, a védekezést pedig nem sikerült úgy megoldanunk, ahogyan azt terveztük. A legfontosabb az, hogy nyertünk – így Bécsi János.

Kézilabda, férfi NB I. B., Keleti–csoport

A 16. forduló eredményei: Hajdúnánás–Balassagyarmat 27–25 (15–7), Nyíregyháza–Gödöllő 36–31 (17–13), Békés–Mizse KC 27–26 (13–11), Törökszentmiklós–Hajdúböszörmény 33–25 (17–10), Balmazújváros–Eger 39–22 (22–9), Ózd–Mezőkövesd 21–28 (10–15).

1. Balmazújváros 16 14 – 2 480–378 28

2. Mezőkövesd 16 12 3 1 483–438 27

3. Törökszentmiklós 16 12 1 3 456–401 25

4. Nyíregyházi KK 16 12 – 4 477–429 24

5. Eger 16 9 2 5 421–422 20

6. Békés 16 8 1 7 419–419 17

7. Balassagyarmat 16 5 2 9 455–463 12

8. Ózd 16 6 – 10 434–456 12