“A múlt heti húsvéti nyuszik helyett oroszlánokkal találtuk magunkat szembe”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 19. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Dombrád–Kék 1–0 (0–0)

Dombrád, 100 néző, v.: Sándor Cs.

Dombrád: Csáki T. – Tóth Á. (Hajdú L.), Géczi I., Puskás Á., Nagy Á., Dávid R., Borbély L. (Kecsmár B.), Csáki P., Kalu B., Nagy M. (Molnár P.), Fabu R. (Koi B.). Edző: Kató István.

Kék: Himmer A. – Ignácz G., Horváth Cs., Veress Á., Simon S., Csombók Cs., Poór B. (Erdélyi V.), Sinka J., Kantár J., Szurcsik Z., Szuromi L. Edző: Fabók István.

Gól: Kalu B. (11-esből). Ifi: 4–3.

Kató István: – Pontatlanul, sok hibával játszottunk, ennek ellenére a tavaszi szezon harmadik 1–0-ás győzelmét értük el egy akaratosan játszó csapattal szemben.
Fabók István: – Büszke vagyok a csapatra, mert taktikusan, fegyelmezetten játszott. Profi módon képviseljük az amatőrizmust.

Záhony–Fényeslitke 1–3 (1–1)

Záhony, 150 néző, v.: Kaibás T.

Záhony: Leskovics A. – Semegi T., Ésik A. (Sére L.), Kacsúr A., Kovács L. (Huzdik P.), Karasz A., Magyar P. (Balogh S.), Zsoffcsák, Czvik S., Angyal Á., Ács G. (Baráth I.). Játékos-edző: Karasz Attila.

Fényeslitke: Kovács T. – Rusznák S., Bakó G., Kázsmér L., Pálinkás T. (Halász T.), Balogh K. (Kovács A.), Lupcsa Cs., Sárkány G., Ablonczy D., Fodor G. (Pólyán I.), Miskolczi G. Edző: Pokol László.

Gól: Magyar P., illetve Miskolczi G., Kovács A., Sárkány G. Ifi: 12–1.

Karasz Attila: – Gratulálok fényeslitkei barátainknak, és Lupcsa Csabának gyermeke születéséhez. Mi olyan mélyen vagyunk, hogy könnyűbúvár felszereléssel már nem is mernék merülni.
Pokol László: – Az első percben kapott gól megfogott bennünket, de utána rendeztük a sorokat. Jó játékvezetés mellett végül megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok minden egyes játékosnak, a csapat és a vezetőség a mai győzelmet Lupcsa Csaba most született gyermekének ajánlja fel. Jó egészséget kívánunk az egész családnak.

Demecser–Újdombrád 2–2 (0–2)

Demecser, 100 néző, v.: Demeter.

Demecser: Fintor S. – Kriser Sz., Csáki L., Csáki A. (Hirka T.), Hudák N. (Varga T.), Varga E., Molnár A. (Gombkötő S.), Kantár K., Minyin, Csillik Gy., Illés J. (Kocsis Z.). Játékos-edző: Gombkötő Sándor.

Újdombrád: Kmetz T. – Kernács József, Csombók Cs., Kernács János, Szőlősi A. (Pásztor A.), Oncsó M. (Oláh A.), Ignéczi Cs., Balla J., Balla K., György Á., Lakatos Z. (Geri K.). Edző: Balla János.

Gól: Kocsis Z., Csillik Gy., illetve Lakatos Z., Balla K. Ifi: 5–0.

Gombkötő Sándor: – Hegedüs Laci bácsi emlékére játszottuk ezt a mérkőzést. Nulla kettő után sokan leírták ezt a csapatot, de a végén győzelmi esélyt szalasztottunk el. Igazságos döntetlen született.
Balla János: – Kettő nulla után lezárhattuk volna a mérkőzést, de a hazaiak a második félidőben jó teljesítményt nyújtottak. A futball szépségét mutatja, hogy a demecseri egyenlítő gólt hatalmas kapushiba előzte meg. Ekkor még úgy tűnt, hogy emiatt pontokat vesztünk, de az utolsó percben a cerberusunk tizenegyest védett. Készülünk a hetedik mérkőzésünkre, amelyen nem fogunk kikapni.

Pap–Nyírkarász 2–6 (0–5)

Pap, 100 néző, v.: Ésik I.

Pap: Kovács Zs. (Pogácsás D.) – Jónás Krisztián, Sajtos N., Kovács Cs., Rusznák G. (Kovács T.), Szilágyi R., Szabó Á., Szlovák T. (Jónás Kálmán), Balogh Sz., Dobrai G. (Jónás Károly), Kantár A. (Jónás T.). Edző: Vedres Béla.

Nyírkarász: Borkó J. – Jávor P. (Csaholczi R.), Rákóczi L., Csuka Gy., Bombera M., Vicickó L., Király J., Horváth G., Kovács L. (Belinszki Sz.), Tóth T. (Till J.), Varga J. (Kasza R.). Edző: Dudás Zoltán.

Gól: Szabó Á., Jónás T., illetve Vicickó L. 2, Varga J., Csuka Gy. (11-esből), Király J., Bombera M. (11-esből). Ifi: 0–2.

Vedres Béla: – Mindent megtettünk a bravúr érdekében, de korrekt játékvezetés mellett jobb képességű csapattól kaptunk ki.
Dudás Zoltán: – Tudtuk, hogy a múlt heti húsvéti nyuszik helyett oroszlánokkal találjuk magunkat szembe, de arra nem számítottam, hogy a korábban színész válogatottnak nevezett csapatomnak negyvenöt percnyi jó játék is elég a sima győzelemhez.

Vaja–Nyírmada 1–4 (0–0)

Vaja, 150 néző, v.: Tassy T.

Vaja: Tisza D. – Simák J., Noszál T. (Mondom F.), Mocsár G., Jónás J. (Sándor A.), Sashegyi Sz., Soós K., Kiss Attila, Varga P. (Sashegyi Á.), Mulutó P., Kiss András. Játékos-edző: Simák János.

Nyírmada: Papp G. – Mátyus Cs., Szikszai A., Balogh A., Mokri R., Kozma A., Danku A. (Dancs I.), Járomcsák G. (Jurkinya M.), Zakor J., Fodor Cs. (Jónás A.), Németh A. Játékos-edző: Szőke István.

Gól: Mocsár G., illetve Németh A. 3, Szikszai A. Ifi: 2–2.

Simák János: – Csak gratulálni tudok a fiúknak, mert jó játékvezetés mellett hetvenöt percig bírtuk erővel, és tartottuk a kedvező eredményt. A csapat boldog születésnapot kíván Kiss Tamás elnökünknek! További sok sikert a nyírmadai csapatnak.
Szőke István: – Kellemetlen ellenféllel találtuk magunkat szembe, viszont a második félidőben nyújtott teljesítményünk miatt megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Nagydobos–Pátroha 1–0 (1–0)

Nagydobos, 50 néző, v.: Fehér Á.

Nagydobos: Pryzbytek – Onder G., Budaházi T., Varga J., Bíró S., Antal D., Bajnai M., Szabó P., Balatánszki D. (Makszim G.), Kormos Á. (Kiss Cs.), Tolnai T. (Rácz J.). Edző: Sánta Árpád.

Pátroha: Tóth Z. – Ujj Gy., Hamza A. (Mozga Gy.), Horváth J., Gazdag A. (Nagy-Iván P.), Juhász L., Bandor J., Kovács Sz., Varga R., Balogh I., Rácz S. Játékos-edző: Gazdag Attila.

Gól: Kormos Á. Ifi: 1–3.

Sánta Árpád: – A jelenlegi helyzetünkben ez az egy nullás győzelem óriási eredmény.
Gazdag Attila: – Köszönöm a lehetőséget, én ebben a fél szezonban már csak játékos szeretnék lenni. Sok embernek el kellene gondolkozni, én ezt megtettem.

Tiszamenti SE–Őr 0–6 (0–3)

Gergelyiugornya, 80 néző, v.: Lippa.

Tiszamenti SE: Makai Cs. – Szűcs Á. (Csatlós G.), Rékási T., Gyurkó J. (Széplaki S.), Baráth L., Macsi R., Rékási A., Nagy Á., Szűcs G. (Horváth P., Aros Zs.), Szászi G., Ducsi B. Edző: Széplaki Sándor.

Őr: Oláh M. – Sipos J. (Murguly I.), Benkő J., Paragh K., Márton T., Bálint Zs., Paragh M. (Dudics R.), Kerekes M. (Repelik Á.), Soltész Á., Tisza Á., Bálint Cs. (Iván D.). Edző: Kálmándi Bertalan.

Gól: Bálint Cs. 2, Tisza Á., Kerekes M., Repelik Á., Sipos J. (11-esből). Kiállítva: Baráth L. (44. perc). Ifi: 0–8.

Széplaki Sándor: – A csapat nevében szégyellem magam. Bízunk a jobb folytatásban.
Kálmándi Bertalan: – Két alapemberünk is hiányzott, de a fiúk hozták a kötelezőt. Gratulálok mindkét csapatunknak a győzelemhez.

Ramocsaháza–Ajak 0–1 (0–0)

Ramocsaháza, 120 néző, v.: Valu.

Ramocsaháza: Jenei N. – Lakatos M., Jóni I., Asztalos J., Zsíros L. (Tömpe K.), Imre T. (Tóth A.), Simon K., Ladányi S., Szegedi Z., Hajdu G. (Tompa A.), Szabó L. (Bálint G.). Játékos-edző: Ragányi Mihály.

Ajak: Papp J. – Sütő N., Poncsák L., Takács J., Kontér D., Magyar R. (Dolhai L.), Kovács Zs., Folytán Z., Dobrai Cs., Haga J. (Borku T.), Kovács L. Edző: Ragány Csaba.

Gól: Kovács L. (11-esből). Kiállítva: Jóni I. (90. perc). Ifi: 4–4.

Ragányi Mihály: – A kilencvenedik percben erősen vitatható körülmények között, amit az asszisztens is elismer, hogy nem egyértelmű szituáció, miért kell belenyúlni a bírónak a meccsbe? Gratulálok a fiúknak.
Ragány Csaba: – Tipikus egygólos mérkőzés volt, amelyet nekünk sikerült megszerezni. Gratulálok a játékosaimnak.

1. Nyírmada 19 18 1 – 110–17 55
2. Nyírkarász 19 15 1 3 99–19 46
3. Dombrád 19 14 2 3 75–19 44
4. Záhony 19 14 – 5 74–27 42
5. Pátroha 19 10 3 6 62–32 33
6. Ajak 19 10 1 8 43–45 31
7. Újdombrád 19 9 3 7 55–42 30
8. Fényeslitke 19 9 2 8 67–41 29