Kisvárda Master Good: Negyedszer is három pont

A kisvárdai csapat mattolta az Európa-ligában továbbjutó kispestieket.

Budapest 20200830 Kispest Honvéd Kisvárda NB1 labdarúgás foto:Tumbász Hédi TUM Nemzeti Sport

Fotó: Tumbász Hédi

Ez úgy indult, a hogyan azt szerették volna a Lucasék. Vasárnap este abban az Új Hidegkúti Stadionban lépett pályára a Kisvárda Master Good, amelyben csütörtökön a Honvéd kiejtette a finn Turkut az Európa-liga selejtezőjében.

Az előző bajnokságban mindháromszor a kisvárdaiak nyertek a kispestiek ellen, így joggal nevezhetjük a Honvéd mumusának a szabolcsi alakulatot.

A fővárosiaknál pályára lépett az egyébként petneházi születésű Gazdag Dániel. A vendégeknél először húzta magára várdai mezt a horvát védő Niko Datkovic.

Még húsz perc sem telt el és már két góllal vezettek a mieink, két szép akció végén vették be a pályaválasztó kapuját.

Sajnos a második után nem sokkal az első gólt jegyző Cukalasz lábáról a saját kapujába vágódott a labda. Ez sem törte meg a vendégeket, mert lendületesen játszottak és egymás után vezették akciójukat. Több lehetőség volt az előny növelésére, de azok sajnos kimaradtak.

A szünetben a kisvárdai korábbi, a Honvéd jelenlegi mestere Bódog Tamás, és a kisvárdaiak jelenlegi vezetőedzője, a Honvédnál korábban háromszor is alkalmazott Supka Attila is egy-egy cserére szánta el magát.

Kiegyenlített volt a játék, a kisvárdaiak türelmesen játszottak, keresték a rést, hogy harmadszor is mattolják az ellenfelet.

A színvonal esett valamelyest az első félidőhöz képest, de ezt legkevésbé a kisvárdaiak bánják. A ráadás percei is elfogytak és értékes három ponthoz jutottak a mieink. Negyedszer is legyőzték a Honvédot és ez megsüvegelendő fegyvertény.

Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 1-2 (1-2)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2813 néző, v.: Ádám

Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Batik, Lovric (Kamber, 34.), Uzoma – Hidi (Gale, a szünetben) – Gazdag, Zsótér, Traore (Tóth-Gábor, 78.), Cipf – Ugrai. Vezetőedző: Bódog Tamás.

Kisvárda Master Good: Dombó – Baranyai (Melnyik, 85.), Hej, Rubus, Datkovic – Lucas, Simovic – Navratil (Bumba, 68.), Cukalasz, Kovácsréti (Sassá, a szünetben) – Viana . Vezetőedző: Supka Attila.

Gól: Cukalasz (20., öngól), illetve Cukalasz (5.), Viana (17.)

ML

NB I., további eredmények

ZTE FC–Ferencváros 1–2 (0–1) Zalaegerszeg, 8429 néző, v.: Pintér. Gól: Babati (83.), illetve Civic (40.), Haratin (53.). Kiállítva: Lesjak (93.), illetve Botka (31.)

DVTK–MTK 1–1 (1–0) Diósgyőri Stadion, 4353 néző, v.: Berke. Gól: Molnár G. (29.), illetve Schön (55.)

Paks–Mezőkövesd 1–2 (0–2) Paks, 1398 néző, v: Káprály. Gól: Böde (65.), illetve Berecz (17.), Cseri (36.)

Budafok–Mol Fehérvár 1–4 (0–1) Budafok, 2000 néző, v.: Antal P. Gól: Skribek (58.), illetve Nego (35., 66.), Nikolics (73.), Petrjak (91.)

Puskás Akadémia–Újpest 3–2 (1–1) Pancho Aréna, néző, v.: Karakó. Gól: Komáromi (11.), Szolnoki (49.), Plsek (83., 11-esből), illetve Simon (44.), Máté (86.)

1. Mol Fehérvár 3 1 2 – 8–5 5

2. MTK 3 1 2 – 5–3 5

3. Diósgyőr 2 1 1 – 3–2 4

4. Ferencváros 2 1 1 – 3–2 4

5. Újpest 3 1 1 1 5–5 4

6. Mezőkövesd 3 1 1 1 4–4 4

7. Budafok 3 1 1 1 4–6 4

8. Puskás Akad. 1 1 – – 3–2 3