szon.hu PODCAST

2023.07.14. 14:04

Rekordok megdöntője a cél- és távlövő íjász

Átlőtte Sydneyben az operaházat, átlőtte a Vereckei-hágót, a Niagara-vízesést, 165 méterről úgy lőtt meg egy hagymát, hogy az a golf pályán a lyukba gurult.

Pusztai Sándor

Lőtt Yellowstone parkban, legyőzte a világot, megdöntött egy 800 éves rekordot podcastvendégünk, Fehér Farkas, azaz Mónus József cél- és távlövő íjász. Az Igrice táborban töltött egy napot Sóstóhegyen, és a gyermekeket tanította erre a nemes sportra, de elárulta azt is, hogy a család minden tagja világbajnok, a maga kategóriájában. Amelyik íja versenyt nyert, azzal többé nem lő. Háromszáznál több íj nyerte el a pihenés jogát. Azt hihetnénk, gyermekkora óta forog az élete az íjászat körül, de nem, 2005-ben fogott először a kezébe nyílvesszőt és íjat a Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskolán végzett gépészmérnök. Mónus Józseffel főtóriporterünk, Pusztai Sándor beszélgetett.