2017.03.05. 16:46

"Később derül ki, hogy sírjunk vagy nevessünk"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 17. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Nagyecsed–Mátészalkai MTK 1–1 (0–0)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Homonai P.

Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K., Marinas, Ascsillán L., Homann R., Czifrák R., Bornemisza I. (Bulyáki A.), Somlyai G., Pócsi B., Sarkadi G. (Bodogán Z.), Nyíregyházi G. (Bulyáki K.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Mátészalka: Pindzsula P. – Szántó Z. (Batizi-Pócsi N.), Barzó G., Lyáh A. (Gergely M.), Szathmári D. (Botos A.), Dascal. Sándor D., Stef, Jeddi B., Botos D., Szathmári S. Edző: Fogarasi Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. Gól: Ascsillán L., illetve Lyáh A. Ifi: 4–2.

Ádámszki Róbert: – Törzsszurkolónk, Kerezsi Imre, mindenki Öcsi bácsija hiányozni fog, osztozunk a család gyászában. A helyzetek alapján, főleg a második félidőben, megnyerhettük volna a mérkőzést, a végén viszont örülnünk kellett az egy pontnak.

Fogarasi Zoltán: – A mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a jóval előkelőbb helyen álló Nagyecsednek, amely a másodi félidő derekán eldönthette volna a mérkőzést, ezzel szemben mi kerültünk előnybe. Természetesen az igazságosnak mondható döntetlen mellett elég komoly hiányérzetem van, mert a hosszabbítás utolsó percében egyenlített az ellenfél. Gratulálok a csapatomnak.

Baktalórántháza–Ibrány 1–0 (0–0)

Baktalórántháza, 250 néző, v.: Papp F.

Baktalórántháza: Tóth K. – Kántor F., Pálfi I., Lakatos I., Pénzes Á. (Nagy T.), Rakóczi Zs. (Miskolczi L.), Csordás G., Marics G. (Bökönyi L.), Sitku Á. (Bodnár G.), Ráti G., Kozma J. (Molnár L.). Edző: Illés László.

Ibrány: Menyhárt N. – Berecki S., Kiss P., Flavio, Engi D., Nagy N., Csizmarik Á., Vidoven M., Kovács G. (Hornyai D.), Vinicius, Boros M. (Bertók D.) Edző: Paulik István. Idény eleji formában futballoztak a csapatok, a Bakta kis szerencsével, de megérdemelten nyert. Gól: Marics G. (11-esből). Kiállítva: Nagy T. (92. perc). Ifi: 4–1.

Illés László: – Ragyogó napsütésben, bár egy kis szélben, jobban tudtunk alkalmazkodni a külső körülményekhez, ami egyébként jellemző a felnőtt futballra. Gratulálok a csapatban.

Paulik István: – A körülmények nem nekünk kedveztek, ettől függetlenül a helyzeteket be kell rúgni.

Vásárosnamény–Nyírgyulaj 5–1 (4–1)

Vásárosnamény, 350 néző, v.: Kósa Gy.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Nagy D., Illés P., Danku J., Mándi L., Balogh Gy., Deskó D., Bíró J., Bancsi G., Lizák B., Lakatos I. Edző: Farkas Béla.

Nyírgyulaj: Opre R. – Angyalos A., Lovas N. (Tóth B.), Czerula Zs., Vass I., Orosz D., Siska G. (Nagy I.), Erdei Z., Fekete G., Gömze A. (Sánta J.), Török I. Edző: Lukács Tibor. A legfontosabb, hogy nyert a hazai csapat. Gól: Lizák B. 3, Bancsi G., Deskó D., illetve erdei Z. (11-esből). Ifi: 2–3.

Farkas Béla: – Értékes három pontot szereztünk, helyenként még futballoztunk is.

Lukács Tibor: – Az első harminc percben lerendezzük magunkat, a védelem és a középpálya átjáróház volt, utána hiába kaptuk össze magunkat, az ellenfél még ilyen különbséggel is megérdemelt győzelemet aratott.

Nagyhalász–Tiszavasvári 0–0

Nagyhalász, 300 néző, v.: Bíró Cs.

Nagyhalász: Gagyi S. – Simon D., Turbucz T., Ladányi D., Bartha Z., Böszörményi D., Kató I., Hajzer L., Bene L. (Hudák M.), Verner M. (Jávor P.), Mátrai N. Játékos-edző: Ludánszki István.

Tiszavasvári: Tóth N. – Szolyka T. (Szőllősi D.), Balogh N., Csáki V., Cseh K., Nagy I. (Bakos T.), Horváth N. (Lakatos Barna), Horváth M. (Kántor Zs.), Lakatos Bence, Gál N., Orosz T. (Szolyka G.). Edző: Kiss Gábor. Igazságos eredmény. Ifi: 5–0.

Ludánszki István: – Az első félidőben hiányoltam az akaratot, ami a másodikban már jellemezte a játékunkat, de ez is kevés volt a három pont megszerzéséhez.

Kiss Gábor: – A kilencvenedik percig úgy gondoltam, az a bizonyos pohár félig tele van, aztán rá kellett döbbenjek, hogy félig üres. A csapat osztozik Cseh Kristóf gyászában.

Fehérgyarmat–Cellspan-Balkány 1–1 (0–1)

Fehérgyarmat, 150 néző, v.: Bendik T.

Fehérgyarmat: Ovszijenko – Imre Zs., Bátyi L., Osváth S. (Baglyos L.), Petrohai M. (Vass O.), Pankotai I., Rigó A., Petrohai Gy. (Csáki R.), Balogh Á., Baráth G. (Popovics N.), Szatke M. Edző: Siti Ferenc.

Balkány: Oláh D. (Szabó P.) – Lippai T., Lakatos T., Buka B., Hortó A., Borsi D. (Jakab R.), Szabó M., Ohár R. (Bélteczki T.), Bogdanovics, Iván Zs., Kállai G. Edző: Mirgai László.

Becsületesen felkészülve várták a tavasz első vendégeit a hazaiak, és illő módon köszöntötték a dicséretes teljesítményükért megérdemelt trófeáikat begyűjtő balkányiakat. A mérkőzésen férfias küzdelemben nem bírtak egymással a csapatok, az egy pontnak valamivel a hazaiak örülhetnek jobban, hiszen a 96. percben Ovszijenko kivédte Bogdanovics tizenegyesét. Öcsi szobrának már készül a talpazata. Gól: Csáki R. (11-esből), illetve Bogdanovics. Ifi: 1–5. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – Ha tudom, hogy ennyire megzavar minket a fű, akkor kivittem volna a csapatot egy hétre Amszterdamba akklimatizálódni. Azt gondolom, hogy méltó partnerei voltunk a bajnokesélyesnek, sőt... Függetlenül attól, hogy Öcsi a végén tizenegyest védett.

Mirgai László: – Természetesen nem örülök, hogy egy olyan meccsen vesztettünk pontokat, amelyet többször is eldönthettünk volna,. Sajnálom, hogy a végén kihagytuk a tizenegyest, de ez benne van a futballban. A legnagyobb fájdalmam viszont az, hogy elfogytak a kapusaink...

Rakamaz–Sényő-Carnifex 1–2 (1–1)

Rakamaz, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Rakamaz: Hajzer T. – Gégény M., Deme A., Hokk Á., Lotz Á., Suskó Á., Kóka R., Gelsi L., Csomány Ö. (Petruska A.), Tóth T. (Dinó J.), Galambosi G. (Venczel I.). Edző: Madalina György.

Sényő: Jakocska Cs. – Ádám D. (Ruska T.), Klepács K., Bodó G., Fiumei V., Ács Á. (Szűcs F.), Makai I., Haburcsák B. (Toldi A.), Phrakonkham, Madzin I. (Oláh D.), Haburcsák K. (Fábri Z.). Edző: Ember Roland. Jól előkészített pályán a napsütés jobban élvezték, mint a mérkőzést. Gól: illetve Haburcsák K., Klepács K. Ifi: 0–2.

Madalina György: – A mai meccsen a Sényő megérdemelten nyert, jobb csapat benyomását keltette. Bennünket csak az vigasztalhat, hogy talán más eredmény születik, ha berúgjuk a tizenegyest és mindenki tudott volna játszani, mert nem tudtuk pótolni a hiányzókat.

Ember Roland: – Alacsony színvonalú mérkőzésen egy jól eltalált lövéssel sikerült megszerezni a három pontot, amit azt gondolom, meg is érdemeltünk.

Gyulaháza–Mándok 2–2 (1–1)

Gyulaháza, 250 néző, v.: Jakab Gy.

Gyulaháza: Bandor F. – Gáti S., Gáti Sz. (Juhász L.), Lévai Cs., Tóth F., Bombera M., Tóth G. (Deák B.), Tóth D., Kovács R., Éles I., Deák Z. Edző: Bardi Gábor.

Mándok: Pécsi V. – Szabó T., Hegedűs T., Vezdel, Galambos L., Velikij, Csáki P., Buda P., Riasko V., Győri J. (Katkó M.), Varga D. (Angyal Á.). Edző: Dancs Béla. Nagyszerű, izgalmas mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Éles I. 2, illetve Varga D., Velikij. Ifi: 9–0.

Bardi Gábor: – Később derül ki, hogy sírjunk vagy nevessünk.

Dancs Béla: – Számunkra ez a döntetlen vereséggel ér fel, van a csapatban, aki királynak képzeli magát, csak éppen a tudása nincs meg hozzá. Ezt hamar helyre tesszük, mert különben kiesés lesz a vége.

Szabadnapos: Tuzsér.

1. Balkány 15 10 5 – 43–12 35

2. Nagyecsed 15 9 2 4 30–20 29

3. Tiszavasvári 16 8 5 3 23–20 29

4. Nyírgyulaj 16 7 4 5 30–25 25

5. Fehérgyarmat 16 7 4 5 23–18 25

6. Nagyhalász 15 6 6 3 24–11 24

7. Rakamaz 15 6 5 4 27–15 23