2015.03.14. 19:41

Alaposan megnyitották a gólcsapot

Labdarúgás: NB III Keleti csoport, 18. forduló: A Nyírbátor megszerezte első tavaszi győzelmét, a Kisvárda a második félidőben nyolc találatig jutott Salgótarjánban.Nyírbátori FC–Cigánd SE 3–2 (1–1)

Nyírbátor, 180 néző, v.: Czékus.

Nyírbátor: Tóth Sz. – Sándor D., Lipcsei M., Fabu M., Benkő B., Boros D., Pálvölgyi (Pálfi I., 89.), Jeddi, Oláh D. (Erdei Z., 50.), Ráti (Nagy D., 74.), Szilágyi K. Edző: Kovács János.

Cigánd: Sánta T. – Baksa Z., Tempfli, Belényesi (Sipos T., 55.), Varga K., Ur, Hadházi (Molnár T., 75.), Varga M., Reznek (Szabó R., 60.), Katona Gy., Roszel. Edző: Popovits Pál.

Nagyvonalú játékvezetés mellett, kiválóan előkészített pályán, nagyiramú, küzdelmes mérkőzést láthatott a publikum. A játékosok jól ismerve egymást, nagy taktikai és presztízscsatát vívtak egymással. Remek kezdéssel meglepték a hazaiak az egész télen az otthonukban készülő vendégeiket, de a szokásos ziccerek az elején ezúttal is kimaradtak. A magasabb osztályokat – nem is akármilyen szinten – megjárt futballistákkal felvértezett cigándi csapatot a foci minden elemében felülmúlták a bátori „csikók” és magabiztos győzelmet arattak. Külön említést érdemel a hazaiak harmadik gólja, mikor is egy villámgyors támadás során Ráti Gergő pazarul szöktette a center pozícióban Pálvölgyi Balázst, aki régebbi önmagát idézve, futtából védhetetlen gólt lőtt a bal sarokba. Gól: Ráti (29.), Boros D. (54.), Pálvölgyi (63.), illetve Belényesi (31.), Baksa Z. (93.). Jó: Benkő B., Boros D., Ráti, Pálvölgyi, illetve Tempfli, Varga K., Baksa Z. (Tudósító: Balla István)

Kovács János: – Jó mérkőzésen masszív, fegyelmezetten játszó csapat ellen remek teljesítménnyel sikerült a három létfontosságú három bajnoki pontot megszerezni. Taktikai csatában is felülmúltuk ellenfelünket, ezért dicséret illeti a kényszerűségből három alapemberemet nélkülöző csapatomat.

Popovits Pál: – Nagyon cifra dolgokat tudnék mondani olyan játékosokról, akik megjárták a magasabb osztályt, ezért inkább hallgatok… Remélem ezen játékosok elgondolkodnak, amikor ismét felhúzzák magukra a cigándi mezt…

Salgótarjáni BTC–Kisvárda Master Good 0–8 (0–0)

Salgótarján, 150 néző, v.: Gyarmati.

Salgótarján: Roma – Liszka, Sólyom Á., Privigyei, Szabó G., Bata, Novák N., Ludányi, Banai B., Radics, Alapi (Bakos B., 68.). Edző: Oláh Béla.

Kisvárda: Vasas G. – Molnár R. (Üveges, 70.), Kardos, Kornutjak, Kondás K. (Szilvási Z., 64.), Fodor A., Erős G., Nagy R., Milovac, Minczér, Lucas (Bouard Ramos, a szünetben). Szakmai igazgató: Révész Attila.

Az ilyen meccsek az első gólig jelentenek igazán problémát a jobb erőkből álló csapat számára, ez most is kiderült. Az első félidőben is a vendégek játszottak fölényben, de sok akciójuk les miatt halt el. Jót tett a csapatnak Myke Bouard beállítása, az első gólt követően jöttek az újabb találatok, amelyek közül hét is szélen vezetett akciók után született meg. Az eredmény önmagáért beszél, miként Marko Milovac négy találata is. Gól: Nagy R. (51. és 82.), Milovac (58., 62., 79. és 86.), Bouard Ramos (66.), Erős G. (77.). Kiállítva: Privigyei (második sárga lap után, 66.). Jó: Liszka, Novák N., illetve Milovac, Bouard Ramos, Nagy R., Minczér, Kardos N.

Oláh Béla: – Az első félidő alapján nem volt benne a meccsben, hogy ilyen csúnya vereséget szenvedünk, de szünet után kidomborodott a nagyobb tudás.

Révész Attila: – Az első félidőben a hazaiak lelkes és időnként agresszív védekezésükkel nagyon megnehezítették a dolgunkat, miközben a pálya talajához is nehezen alkalmazkodtunk. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolva sikerült hamar gólt szereznünk, ez megnyugtatta a társaságot, és innentől kezdve szebbnél szebb támadásokat vezetve magabiztos győzelmet szereztünk.