2017.01.15. 14:25

Női vízilabda Euroliga - A Dunaújváros a legjobb nyolc között

Budapest/Athén - A Dunaújváros az ötször is eredményes Menczinger Kata vezérletével fölényesen nyert vasárnap, s bejutott a legjobb nyolc közé a női vízilabda Euroligában.

Nem sikerült a negyeddöntőbe kerülés ugyanakkor a BVSC-nek, amely harmadik mérkőzését is elveszítette.

A harmadik érintett magyar csapat, a D csoportban két győzelemmel álló UVSE déltől vívja harmadik meccsét az olasz házigazdák csapatával, a Messinával.

Eredmények:

C csoport (Athén):

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - Lille UC (francia) 18-6 (3-2, 5-2, 5-1, 5-1)

a magyar csapat góldobói: Menczinger 5, Gurisatti 4, Szilágyi 3, Slagter, Vályi V. 2-2, Garda, Somhegyi 1-1

Csak az első negyed volt szoros, utána a Dunaújváros már sorozatban lőtte a gólokat, s kiütéses győzelmet aratva biztosította be továbbjutását.

szombaton játszották:

Olimpiakosz Pireusz (görög) - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 8-7 (3-2, 2-2, 1-2, 2-1)

pénteken játszották:

Dunaújváros-UZSC Utrecht (holland) 11-5 (3-1, 3-1, 3-1, 2-2)

A csoport (Sabadell):

Ugra Hanti-Manszijszk (orosz) - BVSC-Zugló Diapolo 15-7 (3-1, 3-3, 5-2, 4-1)

a magyar csapat góldobói: Kisteleki 3, Gyöngyössy 2, Takács, Varga 1-1

A vezetést a BVSC szerezte meg, s a nagyszünetben még csak kétgólos hátrányban állt, a folytatásban azonban az oroszok felülkerekedtek, és nagy különbségű vereséget mértek a magyar együttesre.

CN Sabadell (spanyol) - BVSC-Zugló Diapolo 9-7 (2-1, 3-2, 3-1, 0-2)

NC Vuliagmeni (görög)- BVSC-Zugló Diapolo 13-6 (3-2, 2-2, 3-2, 5-0)

A vasárnap záruló csatározás nyomán minden csoportból az első két helyezett folytathatja a küzdelmeket a legjobb nyolc között.