2019.02.27. 13:16

Sportlövő-vk, Újdelhi - Nyolcadik légpisztolyban a Major, Tátrai vegyescsapat

Budapest/Újdelhi - A Major Veronika, Tátrai Miklós kettős a nyolcadik helyen végzett szerdán a légpisztolyosok vegyescsapat számában az Újdelhiben rendezett sportlövő-világkupa szerdai zárónapján.

A viadal honlapja szerint a korábban mindkét egyéni számban, sport- és légpisztolyban győztes és olimpiai kvótaszerző Major, illetve a férfi versenyben 17. Tátrai remekül szerepelt az alapversenyben. Előbbi 382, utóbbi pedig 388 kört ért el, így 770 körös eredményt produkáltak, s mindössze két körrel maradtak le a fináléról, melybe az öt legjobb duó került be a 39 párosból.

A légpuskások hasonló számában két magyar kettős is indult: a Péni István, Horváth Lea páros 833,7 körrel a 16., a Sidi Péter, Gáspár Lalita egység pedig 832,7-del a 21. helyen végzett az 54 csapatos mezőnyben. Az ötös döntőbe kerüléshez 836,5 körre volt szükség.

Az olimpia műsorán a jövő évi tokiói játékokon debütál majd a légpisztolyosok és légpuskások vegyescsapat versenye, ám közvetlen kvótát csak a tavalyi világbajnokságon lehetett ezekre szerezni. A japán fővárosban minden olyan ország indíthat csapatot - számonként maximum kettőt -, melynek női és férfi versenyzője is lesz az egyéni küzdelmekben.

A magyar csapat sikeresen szerepelt az év első világkupáján. Major két győzelme és kvótája mellett Péni István a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyét nyerte meg, s ezzel ugyancsak indulási jogot szerzett a 2020-as olimpiára.