SZON - Sport - NYKK

2011.03.27. 11:02

A szokásos kaposvári kosárzápor

<p>Czigler László is kidőlt a sorból, nélküle a palánkok alatt esélytelen volt a szombat esti somogyi bajnokin a Marso-Vagép Nyíregyháza KK.</p>

Éppúgy 78 pontot dobott szombaton Kaposváron a Marso-Vagép NYKK, mint kedden Pécsen. Csak míg Baranyában ez a mennyiség 11 pontos győzelemhez volt elegendő, addig Somogyban 39 pontos vereséghez…

Úgy kezdődött, hogy Czigler Lászlóról a bemelegítés során kiderült: fájós térde miatt nem tudja vállalni a játékot, így a cserepadon csupa juniorkorú kosaras várt bevetésre. Az elejével még semmi gond nem volt, hiszen Siska János első negyedbeli három triplájával és Brane Savic kosaraival tartotta a lépést az NYKK, de az már ekkor érezhető volt: a „sokgólos” meccs nem a vendégeknek fog kedvezni. Daniel Werner tarthatatlannak bizonyult, a nagyszünetre úgy jutott el 24 pontig, hogy pár perc pihenőt is kapott edzőjétől.

Folytatódott a triplaeső

A harmadik negyedben is folytatódott a triplaeső, összességében mindkét fél tucatnyi hármast vágott be. Djordje Djogónak most nem ment annyira a triplavetés (1/9), mint Pécsen, és a vendégek a büntetőket is nagy rossz százalékban dobták (4/11, 36%), miközben lepattanóban a Kaposvár döntő fölénybe került. Térfélcsere után még állandósult a húsz pont körüli kaposvári előny, a záró részben azonban 20–0-s szakaszt repesztett a Kaposvár (az első félidőben egy 16–0-s rohanásuk is volt), így a differencia negyven pont környékére szökött.

A nyíregyháziak tehát most sem úszták meg száz pont alatt Kaposváron, és elszenvedték „szokásos” nagy somogyi pofonjukat. KM

Jegyzőkönyv
 Kaposvár–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 117–78 (30–24, 29–16, 27–28, 31–10)
Kaposvár, 300 néző, v.: Vígh, Gorka, Jakab L.
Kaposvár: J. Wilson 15, Medve 2, Soós 21/12, Werner 34/9, Cunningham 17/3. Csere: Kutasi 2, Márkus 16/12, Fülöp 6, Kovács S. 2, Bíró B. 2, Fonai. Edző: Fekete Ádám.
NYKK: Savic 22/9, Siska 17/15, Mohácsi 11/9, Nagy K. 6, Djogo 16/3. Csere: Polyák, Jakab P., Varga M. 4, Pavlovics V. 2, Czinger Edző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–0, 3.: 4–6, 7.: 16–12, 9.: 23–22, 12.: 34–29, 15.: 50–29, 17.: 50–35, 24.: 70–56, 27.: 76–64, 31.: 91–70, 36.: 111–70.
Fekete Ádám: – Örömjáték volt a mai, örülök, hogy volt tartása a csapatnak.
Ferenczi Tamás: – Czigler László kiesése megpecsételte a sorsunkat, a palánkok alatt érvényesült a kaposváriak magassági fölénye. Csak harminc percnyi játékunkkal vagyok elégedett.