2012.01.11. 15:10

Egyelőre a húsz éveseké a világ

Fucsovics Márton egyéniben a legjobb nyolc közé jutott az izraeli Eilatban.

Fucsovics Márton egyéniben a legjobb nyolc közé jutott az izraeli Eilatban.Még nincs húsz éves, de az évnyitó izraeli versenye kapcsán máris nosztalgikus érzések keríthették hatalmába Fucsovics Mártont (577. a világranglistán). A nyíregyházi teniszező a 10 ezer dolláros ITF-future-viadal nyolcadik kiemeltjeként Eilatban két olyan riválist győzött le eddig az egyéni versenyek során, akik kortársai, és jól ismeri őket a junior időszakából is. Az első fordulóban a svájci Claude Benz (1080.) ellen nyert Marci, a nyolcaddöntőben pedig a brit James Marsalekkel (680.) találkozott, aki ellen három szettes csatában diadalmaskodott. És a sor folytatódhat, hiszen a papírforma szerint negyeddöntőben az az orosz Viktor Baluda (a verseny harmadik kiemeltje, 407.) lehet az ellenfele, aki hozzá és az eddigi ellenfelekhez hasonlóan szintén 1992-es születésű...

Párosban nem járt szerencsével az NYVTC versenyzője, hiszen az angol Jack Carpenter (nem fogják elhinni, de ő is az idén lép át a második ikszbe...) oldalán szenvedtek vereséget a harmadik helyen kiemelt dél-afrikai tandemtől. Nos, utóbbiak már elmúltak húsz évesek...

ITF-future-verseny

10 ezer dollár összedíjazás, kemény pálya, Eilat (Izrael)

Férfi egyes

1. forduló: Fucsovics (magyar, 8. kiemelt)–Benz (svájci) 6:2, 6:2. Nyolcaddöntő: Fucsovics–Marsalek (brit) 4:6, 6:3, 6:4.

Férfi páros

1. forduló: Andersen, Roelofse (dél-afrikai, 3.)–Carpenter, Fucsovics (brit, magyar) 7:6, 6:2.