2013.01.08. 19:28

Kínos kupakudarc lett a kilátástalan játék vége

Harmincöt pontos hátrányba került Zalaegerszegen a Marso-Vagép NYKK férfi kosárlabdacsapata.

Harmincöt pontos hátrányba került Zalaegerszegen a Marso-Vagép NYKK férfi kosárlabdacsapata.Hogyan végződik az a félidő, amely során az NYKK-ból Anthony Nelson, Martins Berkis és Mohácsi Máté sem szerez egyetlen mezőnykosarat sem? Éppúgy úgy, ahogy kedden, a zalaegerszegi Magyar Kupa-nyolcaddöntő első húsz perce. A nyíregyházi férficsapat 15 pontos hátrányt szedett össze kulcsemberei gyengélkedésének köszönhetően, és csak azért nem többet, mert Bennet Davis úgy, ahogy hozta magát és Mondzinger Márknak valamint Siska Jánosnak is akadtak felvillanásai.

Utóbb kiderült: a vendégek számára az első volt a jobban sikerült félidő, mert a másodikban az addigiakat is sikerült alulmúlni. A fiatalok találataira építő Zete negyedenként újabb tíz-tíz ponttal fejelte meg a különbséget, úgy, hogy a negyedik játékrészben már negyvennel is vezetett a házigazda. A kedvetlenül és kilátástalanul játszó nyíregyháziak végül 35 pontos, gyakorlatilag ledolgozhatatlan hátrányt szedtek össze a január 22-i visszavágóra, de addig a két csapat vasárnap, bajnoki mérkőzésen is találkozik egymással – újra Egerszegen.

Magyar Kupa: Férfi nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Zalaegerszegi TE KK–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 92–57 (24–16, 23–16, 22–12, 23–13)

Zalaegerszeg, 400 néző, v.: Pálla, Surányi, Tóth K.

ZTE: Copeland 22/9, Gáspár D. 6, Hudson 13/3, Baki 2, Borszéki 6. Csere: Vertetics 6/6, Koma 6, Kovács Á. 14, Puszta 14/3, Kertész D. 3, Kerkai, Gáll D. Edző: Völgyi Péter.

NYKK: Nelson 6, Berkis 10, Mohácsi 8/3, Boldizsár, B. Davis 9. Csere: Mondzinger 6, Polyák 4, Kaluha 9/6, Siska 5/3, Molnár M. Edző: Ferenczi Tamás.

Kipontozódott: Kaluha (35. perc).

Az eredmény alakulása, 5. perc: 14–5, 12.: 28–16, 19.: 44–28, 26.: 63–37, 29.: 65–44, 33.: 78–44, 36.: 81–52, 38.: 92–52.

Ferenczi Tamás: – Tanulságos mérkőzés volt, remélem, a csapat időben kapott egy pofont, és a vasárnapi bajnokira változtat a hozzáállásán.