“Megéreztük a győzelem ízét és megyünk tovább”

© Illusztráció: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztály 16. fordulójának vasárnapi folytatásában három meccset játszottak.

Nagyhalász–Tiszavasvári 4–2 (3–1)

Nagyhalász, 50 néző, v.: Pethő P.

Nagyhalász: Dukát P. – Balogh N., Varga G., Barzó G. (Bognár A.), Gégény M., Bartha Z., Nagy N. (Ladányi D.), Hajzer L. (Ludánszki I.), Hudák M., Mátrai N. (Simon D.), Tóth G. Játékos-edző: Ludánszki István.

Tiszavasvári: Tóth N. – Szolyka G., Lakatos B., Nagy K., Tudja D., Cseh K., Nagy I. (Gyurján R.), Szaffián Sz., Szolyka G. (Bakos T.), Kóka R., Pallai G. Edző: Kiss Gábor. Irreális időjárási körülmények között a hazai csapat az első félidőben sikeresen „lovagolta meg” a viharos szelet. Gól: Gégény M. 3, Tudja D. (öngól), illetve Nagy I., Varga D. (öngól). Ifi: 6–0.

Ludánszki István: – Az első félidőben jól használtuk ki a szél adta lehetőségeinket, így a második játékrészben nyugodtabban tudtunk futballozni. Gratulálok a csapatnak és köszönjük a szurkolók biztatását!

Kiss Gábor: – Az első félidő utolsó három percében történt rövidzárlat megpecsételte sorsunkat, hiába támogatott minket a szél a folytatásban, nem tudtunk fordítani. Amíg ismételten óriási hibákat követünk el, addig nagyon nehéz lesz meccset nyerni.

Fehérgyarmat–Kótaj 1–3 (1–2)

Tarpa, 80 néző, v.: Veres J.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Gál R., Viscsák Gy., Orosz F., Nyíri Gy., Isntenes E., Lengyel M., Imre Zs. (Farkas S.), Szatke M., Dascal (Petrohai G.), Vajda A. Edző: Siti Ferenc.

Kótaj: Czenki P. – Hangácsi T., Károlyi N., Ujj L., Verner M., Rácz R. (Szilágyi D.), Lakatos J. (Kovács Á.), Kovács P., Gulyás I., Fekete Á. (Ferenczi F.), Hornyai D. Edző: Pók Csaba. A Fehérgyarmat tavaszi rajtja Tarpán realizálódott, de a hazai szimpatizánsok , amikor kiszálltak a fűtött autójukból azt hitték, eltévedtek, s hogy Szibériában kötöttek ki, néhányan már éhes farkascsapatok feltűnésétől tartottak. A tarpai műfű a Siti-legénységnek „jó ismerőse”, mégis ők fagytak le, a csupaszív kótaji együttes – Rácz-parádéval megspékelve – győztesen tudott távozni. Gól: Istenes E. (11-esből) illetve Rácz R. 3. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – Nyolc percig egészen elfogadhatóan játszottunk, majd az ellenfél módszeresen szétszedett bennünket.

Pók Csaba: – Nagyon fontos egy bajnoki nyitány, most megéreztük a győzelem ízét és megyünk tovább.

Rakamaz–Mátészalkai MTK 1–0 (0–0)

Rakamaz, 100 néző, v.: Takács Á.

Rakamaz: Ovszijenko – Kacsúr A., Schmidt P., Szabó P., Daru I. (Vaszilkó A.), Sárközi D. (Anderka R.), Galambosi G. (Seres K.), Tóth T., Hornyák M., Tóth Z., Károlyi R. (Venczel I.) Edző: Posta Sándor.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z. (Engi D.), Barnucz G., Lyáh A., Gábor P. (Szabó D.), Petrohai M., Magyari M., Lénárt G., Makszim G., Templfi, Simonka R. Edző: Marius Botan. A kemény, fagyott talajon a hazaiak többet tettek a győzelemért. Gól: Galambosi G. Ifi: elmaradt.

Posta Sándor: – Kiegyenlített mérkőzésen a végén jobban akartuk a sikert, ez döntött.

Marius Botan: – Lehetett tudni, hogy a körülmények miatt olyan mérkőzés lesz, ahol az a csapat nyer, amely az első gólt találja. Többet birtokoltuk a labdát, sajnos, egy védelmi hiba a hajrában megpecsételte a sorsunkat.

A Tuzsér–Baktalórántháza és a Balkány–Tarpa mérkőzést elhalasztották.