2015.08.18. 14:22
Így ünnepli a megye augusztus 20-át
Szabolcs-Szatmár-Bereg – megye – Nézze meg, milyen programok várják Önt augusztus 20-a alkalmából Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
Szabolcs-Szatmár-Bereg – megye – Nézze meg, milyen programok várják Önt augusztus 20-a alkalmából Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
Augusztus 19., szerda
8 óra: XVIII. Szamos-parti Találkozó, Tunyogmatolcs
10 óra: Államalapító Szent István ünnepe, Millenniumi Emlékpark, Fényeslitke
14 óra: Csengeri Napok, Bogrács-party és koncertek, kastély, Komlódtótfalu
15 óra: II. Free Dance Nemzetközi Táncfesztivál – felvonulás a főiskolától, Nyíregyháza
16.30: Szent István királyunk tiszteletére rendezett ünnepség, Répásy Mihály Szociális Szolgáltató Központ, Kemecse
17 óra: Ünnepi megemlékezés, Polgármesteri Hivatal házasságkötő terme, este kenyérgyári holtág, Tiszalök
17 óra: a Liszt Ferenc Kamarazenekar koncertje, kulturális központ, Nyírbátor
17.30: Falunap, Bárókert, Pap
18 óra: Államalapító Szent István király és az új kenyér ünnepe, Szatmári Múzeum, Mátészalka
19 óra: Dombrádi Tisza-party 3, Tisza-part, Dombrád
21 óra: Sólyom szárnyán – rockoperáról rockoperára a magyar történelemben, Sóstói Múzeumfalu, Nyíregyháza
Augusztus 20., csütörtök
6 óra: XVIII. Szamos-parti Találkozó, Tunyogmatolcs
6 óra: XVIII. Nemzetközi Halászléfőző Verseny, Vízimalom és környéke, Túristvándi
6 óra: „Új kenyér” ünnep, Önkormányzati hivatal, Paládi itató – Kisbukó, Művelődési Ház, Szociális Központ, Sonkád
8 óra: Tündér Tour – Háromnapos kerékpárút a középkori templomok útján (indulás a nyíregyházi vasútállomásról), Nyíregyháza
8 óra: Falunap 2015, Gárdonyi Géza Általános Iskola udvara, Levelek
8 óra: Szent István napi sokadalom és XIII. Lovastalálkozó, Fő tér és környéke, Újfehértó
9 óra: Szentmihályi Kenyérünnep és Agrárgép-találkozó, strandfürdő (délelőtt), Múzeumkert (kora este), Tiszavasvári
10 óra: Az államalapítás ünnepe, Közösségi Ház, Nyírtelek
10 óra: „Életből sütünk” – Kenyérünnep a Sóstói Múzeumfaluban, Nyíregyháza
10 óra: Falunap, Bárókert, Pap
10 óra: Z.E.N. – Záhonyi Extrém Nap, HUNALCO (volt vodkapalackozó üzem), Záhony
10 óra: Nyitva a villamos – a Nyíregyházi Városvédő Egyesület nosztalgikus programja, Hősök tere, Nyíregyháza
13 óra: Gyékényből font történelem – Szegedi K. Alice Torella gyékényfonó, népi iparművész kiállítása, Sóstói Múzeumfalu, Nyíregyháza
13.30: II. Free Dance Nemzetközi Táncfesztivál, múzeumfalu, Nyíregyháza
14 óra: Szent István napi nagy repülés, Tarpa
14 óra: Csengeri Napok – Városi Ünnepség, Szent István tér, Csenger
18 óra: Államalapításunk és Szent István ünnepe, Kossuth tér, Nyíregyháza
19 óra: Az államalapítás ünnepe, Találkozások Háza előtti tér, Tiszavasvári
19 óra: 40 éves a Cantemus – jubileumi gálakoncert, Bem József Általános Iskola, Nyíregyháza
Augusztus 21., péntek
8 óra: Bringával a Tisza-tó vadregényes tájain a zöldkerósokkal, Kossuth tér, Nyíregyháza
8 óra: IX. Hagyományőrző Rétközi Lófogatolású Szántóverseny, Kecskéshegy, Nagyhalász
10 óra: Rozsréti vigasságok, Rozsréti Sportpálya, Rozsrét
10 óra: XVII. Nemzetközi Szilvalekvárfőző Verseny, Kölcsey Ferenc Turisztikai és Vendéglátó Központ parkja, Szatmárcseke
11 óra: II. Free Dance Nemzetközi Táncfesztivál – flashmob, Sóstógyógyfürdő, Nyíregyháza
13 óra: XIX. Kállósemjéni Falunap, Kállay Miklós Általános Iskola udvara, Kállósemjén
13.30: I. Záhonyi Nemzetközi Néptáncfesztivál, VOKE Művelődési Ház, Záhony
15 óra: II. Free Dance Nemzetközi Táncfesztivál, Kisvárda
21 óra: Tiszaparti Dínomdánom, Nádas söröző, Vásárosnamény-Gergelyiugornya
Augusztus 22., szombat
7 óra: XVII. Nemzetközi Szilvalekvárfőző Verseny, Kölcsey Ferenc Turisztikai és Vendéglátó Központ parkja, Szatmárcseke
8 óra: Zarándoklat az egységért a Mária-úton Nyíregyházától Máriapócsig, Kossuth tér, Nyíregyháza
10 óra: Borbánya gólbánya –kispályás focibajnokság, Petőfi Sándor Általános Iskola, Nyíregyháza
10 óra: II. Bódi László „Cipő” Amatőr Tehetségkutató Dalfesztivál, Kisvárda
10 óra: Lovas és Gasztro Fesztivál, Fedeles Lovarda, Nyírbátor
15 óra: II. Free Dance Nemzetközi táncfesztivál, Horváth József Alkotóház udvara, Dombrád
15.30: XIV. Huszártalálkozó, Sóstói Múzeumfalu, Nyíregyháza
20.30: A testőr – komédia a Vígszínház előadásában, szabadtéri színpad, Nyíregyháza
20.30: ByeAlex-koncert, Móricz Kert, Nyíregyháza
21 óra: Tiszaparti Dínomdánom, Nádas söröző, Vásárosnamény-Gergelyiugornya
Augusztus 23., vasárnap
17 óra: EU LCS Summer Final 2015 – Esports Cinema & LoL Magyarország, Új Nemzedék Plusz Kontaktpont Iroda (Dózsa György u. 23., a Galéria üzletház emelete), Nyíregyháza
18 óra: Nemzeti Lovas Színház: Honfoglalás – új magyar rockopera, Fedeles Lovarda, Nyírbátor
19 óra: Orgonapont hangversenyek 2015 – Sárosi Dániel orgonaművész koncertje, Magyarok Nagyasszonya Katolikus Társszékesegyház, Nyíregyháza
Augusztus 24., hétfő
13 óra: Arcok és könyvek a történelemtudomány műhelyéből, megyei levéltár, Nyíregyháza
Augusztus 26., szerda
10 óra: „Örökké fiatalon” – a jóga legjobb mozgásformái, Erdei Tornapálya, Nyíregyháza