Az a bizonyos gyarmati szív nagyon a helyén volt

NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Fotó: Kisvardai KC

NB II., női

Lóci DSE-Vitka SE 22-40 (12-23)

Ózd, zárt kapuk mögött, v.: Oláh, Szikszay. Vitka SE: Szabó – Kónya 2, Repák 6/1, Rózsa 4, Pál 5/1 Lipécz 7, Friebesz 4. Csere: Deák (kapus) Varga 3, Jaksics 5/1, Haraszti 4, Vakarcs. Edző: Dévényi János. A Vitka SE negyedóra alatt „lerendezte” az osztály egyik leggyengébb csapatát. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 5/3.

Dévényi János: – A szezon utolsó mérkőzésére gála hangulatban érkezett a csapat. Az első húsz perc után már kialakult a tíz gólos különbség, utáni több tetszetős akciót is vezetve örömkézilabdát játszottak a lányok. Gratulálok a csapat tavaszi teljesítményéhez.

Mátészalka-Füzesabony 31-32 (14-13)

Mátészalka, 100 néző, v.: Győr, Hadas. Mátészalka: Bágyi – Torma 5, Márkus 1, Gyökös 5/5, Deme B. 2, Drabik 11/2, Deme F. 2. Csere: Bodó (kapus) Móré, Ábri 4, Gáspár, Czakó 1, Toók. Edző: Drabik Péter. A nagy tét rányomta a bélyegét a hazaiak játékára, akik a végjátékban három gólos előnyüket leadva veszítettek. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 2/1.

Drabik Péter: – Sajnos nem tudtam levenni a terhet a csapatról, amely meg is látszott a játékon. Hiányzott a felszabadult, ötletes játék, ami meghozhatta volna asikert. Ettől függetlenül elismerés illeti a lányokat, mert a végsőkig küzdöttek. Köszönjük szurkolóink buzdítását.

További eredmények: Hatvan-Hajdúböszörmény 24-23 (11-14), Heves-DVSC U22 23-24 (11-12).

Férfi.

Kazincbarcika-Tiszavasvári 22-25 (14-11)

Kazincbarcika, 60 néző, v.: Bába, Horváth. Tiszavasvári: Boczák – Balázs, Benyusz, Nácsa 4, Feind 2, Földi 1, Gazdag 2. Csere: Kőszegi (kapus), Balogh, Szűcs 6, Sóvágó 8/2, Csikós 2, Lakatos, Lippai. Edző: Hadas Sándor. A vendég tiszavasvári a második félidőben nagyot fordítva szerezte meg a két pontot. Kiállítások: 16, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/2.

Hadas Sándor: – A második félidőben összeállt a védekezésünk és feljavult a kapusteljesítményünk is, így tudtuk megfordítani a mérkőzést.

Kisvárda-Nádudvar 32-25 (17-12)

Kisvárda, 300 néző, v.: Dulai, Pisák. Kisvárda: Simon – Nagy 4, Ruzsinszki, Kerezsi 5, Fábián 5, Petykó 5/2, Bottka 2. Csere: Both (kapus), Papp 2, Kapdos 1, Kovács, Dévényi 1, Csendes 6, Gyebnár, Revák 1, Csatlós. Edző: Türk Ferenc. A Kisvárda a mérkőzést végig kézben tartva szerezte meg a győzelmet és ezzel a bajnoki bronzérmet. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.

Türk Ferenc: – Nagyon motiváltan és fegyelmezetten játszottunk, apró hibák azonban becsúsztak, de elég lett volna egy fél gólos győzelem is.

Fehérgyarmat-Bőcs 41-30 (20-15)

Fehérgyarmat, 70 néző, v.: Katona, Konyári. Fehérgyarmat: Cioroiu – Tuska 3, Tóth 6, Czeglédi P. 7/2, Kovács 3, Gaál 5, Csobay 1. Csere: Szenczi (kapus), Kotvász, Juhász 3, Kelemen 3, Fekete I. 6/1, Czeglédi B. 1, Baros 2, Siket T., Szabó 1. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 6/6. Gólokban gazdag mérkőzésen a Fehérgyarmat magabiztosan tartotta otthon a nagyon fontos két pontot.

Juhász Zoltán: – Gratulálok a csapatnak, az a bizonyos gyarmati szív ma nagyon a helyén volt! Örülök, hogy a kilátogató nézőket egy kis örömjátékkal is ki tudtuk szolgálni. Büszke vagyok a csapatra és köszönjük szurkolóink buzdítását.

Nyírbátor-Hajdúnánás 39-33 (19-13)

Mátészalka, 50 néző, v.: Major, Szűcs. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 3, Pál 2, Bor 2, Mészáros 4, Pánczél 9/3, Szedlacsek 10. Csere: Hostisóczki (kapus), Varga 4, Kun 3, Losonczi 2, Siket K., Lapos, Rácz, Láng. Edző: Csapos János. A bajnokcsapat már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát. Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Csapos János: – A második félidőben mindenki lehetőséghez jutott, egy kicsit kiengedett a csapat, de győzelmünk így sem forgott veszélybe.

További eredmények: Berettyó-Füzesabony 27-24 (14-13), Hajdúböszörmény-Kazincbarcika 27-35 (11-13).

1. Nyírbátor 19 17 1 1 644-495 35

2. Kisvárda 20 13 1 6 575-538 27

3. Füzesabony 19 12 2 5 560-508 26

4. Tiszavasvári 19 12 1 6 532-509 25

5. Hajdúnánás 19 8 2 9 517-525 18

6. Fehérgyarmat 19 8 – 11 519-541 16

7. Berettyó 19 7 1 11 500-515 15

8. Kazincbarcika 19 7 1 11 549-568 15