Botrányos játékvezetés, érthetetlen büntető, otthon kapott ki a Sényő

Elvitte a három pontot a DEAC a Nyírségből.

Nem tudta otthon tartani a három pontot a fekete mezes Sényő.

Fotó: Klub

Kiegyensúlyozott, de komoly helyzetek nélküli kilencven percet hozott a Sényő és a DEAC összecsapása az NB III.-as labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában. A vendég csapat egy kissé érthetetlen szituációban befújt büntető révén a 33. percben szerezte meg a vezetést, s mint később kiderült a győzelmet jelentő gólt. Nagyot küzdött a hazai csapat, ám sajnos ezúttal nem termett babér számukra.

Labdarúgás: NB III., Észak-keleti csoport, 7. forduló

Sényő-Carnifex FC–DEAC 0–1 (0–1)
Sényő, Sényő-Carnifex FC Sporttelep, v.: Leél-Őssy (Deme, Tóth).
Sényő: Szondi – Klepács (Erdei, 68.), Márton, Kapacina K., Farkas, Lizák (Vámos, 78.), Schmidt (Kovács, 68.), Szokol, Úr, Kapacina V., Orosz. Edzők: Fiumei Viktor és Imrő László.
DEAC: Tóth D. – Tochukwu (Szabó, 88.), Kónya, Sándor (Papp G., 82.), Vincze, Soltész, Jankelics, Lakatos, Tóth S., Újvárosi (Herczku, 46.), Lénárt (Batta, 76.). Edző: Urbin Péter.
Gól: Sándor (33., 11-esből).

További eredmények: DVTK II.–REAC 4–1, DVSC II.–Karcag 3–1, Cigánd–Hatvan 3–0, Putnok–Újpest II. 1–0, Eger–Salgótarján 1–0, Gyöngyös–Tiszaújváros 0–2.

1. Putnok 7 6 1 - 22-6 19
2. Cigánd 7 4 3 - 11-2 15
3. DEAC 7 4 2 1 12-8 14
4. Kisvárda II. 6 4 1 1 14-9 13
5. DVSC II. 7 4 1 2 13-11 13
6. Tiszaújváros 7 3 2 2 9-8 11
7. Újpest II. 7 3 1 3 11-10 10
8. REAC 7 3 1 3 12-15 10