Fiatalok focija

2024.01.06. 09:53

Parádés győzelmek és bosszantó fiaskók

A Várda Labdarúgó Akadémia, a Nyíregyháza Spartacus és a Tarpa SC csapatainak őszi szereplése.

A 19 évesek megyei derbijét a házigazda Várda LA (pirosban) 3-0-ra nyerte a Tarpa SC ellen

Fotó: kisvardafc.hu-archív

Az utánpótláskorú iskolás focisták - és persze a többi diák - nagy bánatára véget ért a téli szünidő, hétfőn folytatódik a meló az iskolákban. A bajnokságokban még tovább tart a szünet, a korosztályok zömében majd február végén folytatódnak a pontvadászatok. Az országos sorozatokban megyénk három klubja érintett. A Várda Labdarúgó Akadémia, a Nyíregyháza Spartacus és a Tarpa SC. Nézzük, miként zárták a különböző csapatok a bajnokság elmúlt évi mérkőzéseit.

A 19 esztendősöknél a Kiemelt csoportban a Várda Labdarúgó Egyesület csapata (vezetőedző: Csernijenko Ruszlán, asszisztensedző: Bialenka Vadzim) ) a 11 meccsből hatot megnyert, ötöt elveszített ezzel a hatodik helyen áll. A legnagyobb különbségű győzelmet Pakson aratta a csapat, ahol 6-1-re nyertek. Főként Puporka Dávid sziporkázott, aki négyszer volt eredményes.

A Tarpa SC (vezetőedző: Volodimir Kulyk, kapusedző: Volodimir Vasiutik) kétszer szerezte meg a három pontot hatszor kikapott és háromszor ikszelt, ezzel a tizedik helyen várja a folytatást. A megyei derbit Kisvárdán a hazaiak nyerték 3-0-ra. A Nyíregyháza Spartacus (vezetőedző: Balogh Zoltán, másodedző: Minczér Tibor) finoman szólva nem igazán remekelt. Az egyetlen egy győzelemmel és három iksz mellett hétszer alul maradt, így a tabella utolsó helyén áll.

A 17 éveseknél is két csapatunk szerepelt a Kiemelt csoportban. A kisvárdaiak (vezetőedző: Belényesi Miklós, asszisztensedző: Volodimir Kornutjak) négyszer-négyszer nyert és kikapott, háromszor pedig döntetlennel zárt, ami az ötödik helyet jelenti. A nyíregyháziak (vezetőedző: Szatke Zoltán, másodedző: Gyurovics Zsolt) ebben a csoportban is mindössze egyszer tudtak nyerni a két iksz mellett nyolcszor kikaptak és sereghajtók. A megyei rangadót a vendég kisvárdaiak nyerték 2-0-ra.

A 16 esztendősöknél a Kiemelt csoportban a kisvárdaiak (vezetőedző: Márton István, asszisztensedző: Terjék Zoltán) öt-öt győzelem és vereség mellett egyszer ikszeltek és a hetedik helyen állnak. Az Alapcsoportban a nyíregyháziak (vezetőedző: Papp Ákos, másodedző: Kovács István) a ötször nyertek, háromszor ikszeltek, illetve alul maradtak és az ötödik helyen állnak.

Az egy esztendővel fiatalabbaknál a Kiemelt csoportban (vezetőedző: Törtei Tamás, asszisztensedző: Lakatos Bence) a hetedik helyen állnak öt győzelemmel, két iksszel és négy vereséggel. Az Alapcsoportban szerepel a Szpari legeredményesebb alakulata (vezetőedző: Tudja Dávid, másodedző: Szilágyi Krisztián), amelyik ősszel a csoportban egyedüliként maradt veretlen, nyolcszor nyert és háromszor ikszelt, mint például a listavezető Pécs otthonában. A nyíregyháziak a mecsekaljaiak mögött egy ponttal lemaradva a második helyen várják a folytatást.

A 14 éveseknél a Kiemelt csoportban nem jött össze az őszi szezon a várdaiaknak (vezetőedző: Katona György, asszisztensedző: Farkas Márton), hiszen háromszor nyertek és kétszer ikszeltek, ám kilencszer alul maradtak így sereghajtók. Az Alapcsoport keleti mezőnyében a nyíregyháziak (vezetőedző: Deme Attila, másodedző: Szaffián Szabolcs) négyszer nyertek, kilencszer kikaptak és nem ikszeltek. Ezzel a tizennégyes mezőny hatodik helyén állnak.

A 13 és 12 éveseknél nyolc-nyolc csapat szerepel az Észak-keleti csoportban. Itt nem vezetnek tabellát, persze azért bizonyára minden csapatnál készítenek egyet. Az idősebbeknél a várdaiak (vezetőedző: Oláh Levente, asszisztensedző: Fejér Márkó) 9 meccset nyertek és négyet elveszítettek. A nyíregyháziak (vezetőedző: Marcsek Zoltán, másodedző: Kiss Gábor) 8 mérkőzést húztak be, a 3 vereség mellett 3 döntetlenjük is van. A két csapat kisvárdai találkozóját a hazaiak nyerték (7-2), Nyíregyházán szintén a pályaválasztó örülhetett (2-1).

A 12 esztendőseknél a várdaiaknak (vezetőedző: Baksa Zoltán asszisztensedző: Szőlősi Lóránd) 10 győzelem mellett 3 vereség és 1 döntetlen szerepel a jegyzőkönyvekben. A nyíregyháziak (vezetőedző: Nemes Sándor, másodedző: Sallai Márk)) 7 mérkőzést nyertek az 5 vereség mellett 2 iksszel bírnak. Az egymás elleni találkozójukat a várdaiak nyerték otthon (7-0) és idegenben (0-2) egyaránt.

A várdaiak gólrekordját a mezőkövesdi 0-25 jelenti. A kövesdiek háromszor is több gólt kaptak húsznál, a rekordot a Diósgyőri 29 jelenti. A folytatás március első hétvégéjén lesz.

A kupában három korosztálynak van országos megmérettetése. A 19 éveseknél a tarpaiak a harmadik körben kapcsolódtak be és nyertek 2-1-re Vácon. A negyedik fordulóban február végén a Vasas Kubala Akadémia csapatát fogadják. A kisvárdaiak a harmadik kanyarban kezdtek és Soroksáron tizenegyespárbajban alul maradva be is fejezték a kupamenetelést. A nyíregyháziaknak is egy meccs jutott, hiszen a vendég Fradi 4-1-re nyert.

A 17 esztendősöknél a Várda LA és a Szpari is csak egy meccset játszott, mégpedig a harmadik fordulóban. A kisvárdaiak Békéscsabán kaptak ki 1-0-ra, a nyíregyháziak Gyirmóton 3-1-re. Itt a megyei csapatok közül a nyíregyházi Filó SE is érintett volt, ám a nyitókörben 2-0-ra kikapott a vendég egriektől.

A 16 éveseknél a várdaiak kezdésként 3-2-re nyertek a Goldball 94 FC vendégeként és a február végi negyedik körben a Puskás Akadémia vendégeként Felcsúton vizitálnak. A Szpari az első meccsén elvérzett, miután a vendég diósgyőriek 6-2-re nyertek.

A Filó nem kis meglepetésre az első körben 5-3-ra nyert a Tarpa vendégeként, a következő körben ismét az egriek állították meg őket, miután vendégként 2-1-re nyertek.