2013.01.05. 10:29

Kézilabda Újév Kupa - Döntetlenre végzett a Mocsai-csapat a lengyelekkel

Budapest/Brno, 2013. január 4., péntek (MTI) - Döntetlennel kezdte szereplését a világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újév Kupán Brnóban, ahol a szintén vb-résztvevő lengyelekkel végzett 27-27-re a nyitónapon.

Eredmény:

Magyarország-Lengyelország 27-27 (12-14)

----------------------------------------

a magyar góllövők: Császár 10, Nagy L. 6, Harsányi 3, Nagy K. 3, Ancsin 2, Zubai 2, Iváncsik G. 1

Mocsai Lajos együttese, amelynek a mostani az utolsó erőfelmérő tornája a vb előtt, a pénteki meccsen álmosan kezdett, s az ellenfél négy góllal meglépett. Az első negyedóra elteltével sikerült az egyenlítés, utána már végig feszes csata zajlott a pályán. A szünetben a lengyeleknél volt az előny (12-14), s a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint még a 40. percben is egy góllal jobban állt a rivális (16-17). Az 50. percben aztán utolérte a Mocsai-csapat a lengyeleket (22-22), s végül döntetlennel zárult a mérkőzés.

korábbi eredmény:

Szlovákia-Csehország 30-22 (14-12)

A torna állása: 1. Szlovákia 2 pont (30-22), 2. Magyarország 1 (27-27) és Lengyelország 1 (27-27), 4. Csehország 0 (22-30)