2013.09.04. 15:54

SZON-ÉLŐ - Ligakupa: Kisvárda vs. DVTK 1-1 (1-0)

Kisvárda - A labdarúgó Liga Kupa A csoportjának 1. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája a Kisvárda SE vendégeként lépett pályára szerdán 16:30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Szabolcs Online-on.

Kisvárda

1 - 1

DVTK

Kisvárda, 2013.09.04. 16:30

A Kisvárda - DVTK (1-1) Liga Kupa mérkőzés után a vezetőedzők értékelték a látottakat.

[poll id="476"]

90+2

Gohér baloldali szabadrúgása után Nacsa öklözött, majd Fodor indult meg az ellentámadásnál, lövését Gelei védte. Vége a meccsnek, maradt az 1-1. Hamarosan érkeznek az edzői nyilatkozatok.

90+1

Eperjesi jobboldali beadása után ölelte magához a labdát Nacsa.

90

Két perc lesz a hosszabbítás.

89

Sivic Tomislav vitatkozott a játékvezetőkkel - a helyén maradhatott, pedig a száját néhány cifra szó is elhagyta, jól érthetően, magyarul.

89

Bouard és Kapacina vezetett ígéretes ellentámadást, a brazil ugyan felbőrözte Gohért, de pontatlanul passzolt társához, így elhárult a veszély.

87

Horváth passzolt Fodor elé, a 18 méteres lövése megpattant, így Gelei könnyedén magához ölelhette a labdát.

86

Nikházi lövését blokkolta Lakatos István.

84

Most már nem úszták meg az előbb vitatkozó felek lap nélkül. Abdouraman gyalulta le Tóth Györgyöt, amiért megkapta a figyelmeztetést, Fodor odaszólt neki (szintén lap), aztán Nikházi is beszállt a szócsatába, kiprovokálva a néhány másodpercen belüli harmadik sárgát is.

82

Fodor és Abdouraman akaszkodott össze a hazai térfélnél, Veizer játékvezető békítő show-ja után folytatódott a játék, várdai szabadrúgással.

79

Gohér jobboldali szöglete után Nacsa aláfutott a labdának, amely végül az alapvonalon hagyta el a pályát.

78

Hihetetlen, mit hagyott ki a Diósgyőr. Gohér baloldali beadása után Nikházi elsőre Nacsába lőtte a labdát, a kipattanóból pedig 1 (!) méterről a baloldali kapufát találta el. Sivic mester első felindultságából bevonult az öltözőbe, majd néhány másodperc múlva visszatért a kispadhoz.

76

Szabó Balázs helyére Vági állt be.

75

Kapacina került nagy helyzetbe, ám 10 méterről elvétette a bal alsó sarkot.

74

Gohér jobbról elvégzett ballábas szöglete után a labda a másik oldalon, az oldalvonalon kívül hagyta el a játékteret.

70

Szabó Balázs jobboldali beadása után Gosztonyi fejesét védte Nacsa.

66

Pavlov helyére Fodor András állt be.

65

Szabadrúgáshoz jutott a Kisvárda a kaputól 20 méterre, Lakatos László két méterrel tévesztette el a jobb alsó sarkot.

64

Takács indításával Batioja került helyzetbe, 10 méteres lövését Nacsa védte, majd Nikházi elé került a labda, aki fölé lőtt.

63

Nikházi szép csel után 17 méterről lőtt, Nacsa újra védett.

62

Oláh Dávid helyére Lakatos István állt be, egyben utóbbi karjára került a csapatkapitányi szalag is.

61

Gohér játszott Nikházi elé, aki Gosztonyihoz továbbított, a sakk-mattra játszott akció végén a vendégek játékosa, 12 méterről fölé lőtt.

57

Batioja került nagy helyzetbe, önzetlenül Takács elé játszott, akinek 8 méteres lövését Nacsa védte. Később Gosztonyi próbálkozás után is hárított a kisvárdai kapus.

55

Nacsa késlekedett egy kissé a kifutással, Batioja megelőzte őt, de már csak gyengén tudta a kapu felé emelni a labdát, amit Soós vágott a mezőnybe.

54

Varga Attila helyére Bouard állt be.

51

Eperjesi passzolt jobbról középre, Nikházi pedig 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 1-1.

49

Gohér jobboldali szöglete után Soós fejelte ki a labdát a mezőnybe.

47

Kapacina cselezett jobbról befelé, majd 20 méterről kapura lőtt, Gelei védett.

46

A Diósgyőr – amely a szünetben cserélt: Thiago Bonfim helyére Nikházi állt be – kezdte a második félidőt.

45+2

Gohér szabadrúgása levágódott a sorfalról, ezzel ért véget az első félidő, vezet a Kisvárda 1-0-ra.

45+1

A hosszabbításban Üveges lőtt kapura 30 méteres szabadrúgásból, a kapu bal oldalába tartó labdát Gelei fogta.

44

Lakatos gurított Kapacina elé, aki 20 méterről fölé lőtte a labdát.

43

Eperjesi beadását Horváth mentette szögletre, Gohér beívelése nem okozott gondot a kisvárdai védelemnek.

36

Soós számította el a labda ívét a félpályánál, Gosztonyi megiramodott, balra passzolt Batioja elé, akinek 12 méteres lövését Nacsa lábbal védte.

33

Soós adta haza a labdát, kissé röviden, de Nacsa így is tisztázott. Mikor elrúgta, érkezett Batioja, aki csúnyán rácsúszott a kapus lábára. A kiállítás megint nem lett volna szigorú ítélet, de csak a sárga villant.

30

Takács pörgette fel magának a kipattanó labdát, majd 28 méterről kapura pörkölte - Nacsa biztosan védett. Az ellentámadás végén Varga Attila balról befelé cselezett, majd 17 méterről fölé lőtt.

27

Gohér jobboldali szöglete után Abdouraman fejelt 10 méterről fölé.

23

Batioját rántották le a bal oldalon, a szögletászló közelében. Gosztonyi középre lőtt labdája elpattogott a lábak között, a túlsó kapufánál végül Tóth György vágta ki a mezőnybe.

Körülbelül 400 néző van kint a mérkőzésen.

21

Gohér baloldali beadása után Gosztonyi vétette el kaput 8 méterről.

18

Eperjesi jobboldali beadására Thiago Bonfim robbant be, fejese Oláhról vágódott szögletre, amely után Üveges fejelte ki a labdát a kapu előteréből.

16

Most hajtja végre a cserét a Diósgyőr, Takács Péter érkezik a már az öltözőben kezelt Hornyák helyére.

14

Batioja jobboldali beadása után Nacsa ölelte magához a labdát.

12

Gosztonyi 20 méteres, bal lábas lövése ment fölé.

11

Hornyák szenvedett szemsérülést, a szeme alatt felszakadt a bőr, csere lesz.

8

Lakatos löbbölte be a labdát a diósgyőri védelem mögé, Pavlov kilépett, és a tizenhatoson belülre ért, amikor Alves felvágta. A kiállítás elmaradt, Alves csak sárga lapot kapott. A tizenegyest Lakatos László lőtte a jobb alsó sarokba, 1-0.

7

Alves hosszan előreívelt labdáját Soós hátra, hazafelé fejelte, Nacsa kiejtette a labdát az őt szorongató Hornyák mellett, ám végül tisztázni tudott a hazai védelem.

4

Gohér tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, visszagurítását követően Hornyák lőtt 8 méterről fölé.

2

Lakatos László baloldali szöglete után Gelei öklözte ki a labdát.

1

A hazai csapat kezdte a játékot.

A mérkőzést Veizer Roland vezeti, asszisztensei Butkai Zsolt és Kovács II. Gábor lesznek, a tartalék játékvezető pedig Nazsa Tamás.

JEGYZŐKÖNYV

Labdarúgó Liga Kupa, "A" csoport, 1. forduló

Kisvárda vs. DVTK

1 - 1   (1 - 0)

Kisvárda, 500 néző. V.: Veizer R. (Butkai Zs., Kovács II. G.).

Kisvárda: Nacsa – Farkas M., Oláh D., Soós T., Tóth Gy. – Varga A., Üveges – Horváth L., Lakatos L., Kapacina – Pavlov. Szakmai igazgató: Révész Attila.

DVTK:Gelei V. – Eperjesi, Debreceni, W. Alves, Gohér – Szabó B., Abdouraman, Thiago Bonfim – Batioja, Hornyák, Gosztonyi. Vezetőedző: Sivic Tomislav .

Gólszerző: Lakatos (1-0) a 8., Nikházi (1-1) az 51. percben.

Sárga lap: Alves a 8., Batioja a 33., Abdouraman, Fodor és Nikházi a 84. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Hornyák helyett Takács a 16., Thiago helyett Nikházi a 46., Varga helyett Bouard az 54., Oláh helyett Lakatos a 62., Szabó helyett Vági a 76. percben.

A Diósgyőr és a Kövesd is harcba száll a Ligakupa győztesnek járó 15 millió forint megszerzéséért. A szerdai Kisvárda - DVTK és Mezőkövesd - Balmazújváros mérkőzésről is élőben tudósítunk a Borsod Online-on!

A Diósgyőr elleni labdarúgó Ligakupa-mérkőzésen Révész Attila új pozícióban próbálja ki néhány játékosát.