2013.11.03. 17:23

Döntetlent ért a Csenger feltámadása

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 12. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Baktalórántháza–Tuzsér 4–1 (0–0)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Csáki L.

Baktalórántháza: Gazsi F. – Szabó G., Geda G., Kántor F. (Marics T.), Fábri Z., Rakóczi Zs. (Illés L.), Marics G. (Marics I.), Molnár L. (Éles Zs.), Kozma J., Lakatos I., Balogh Zs. Játékos-edző: Illés László.

Tuzsér: Szőr I. – Rusznák S., Zán P. (Hriszkevics,) Semegi T. (Szűcs L.), Setét R. (Pakhomov), Dolhai M., Lakatos T. (Dallos L.), Dancs B., Bagoly Z., Tott N., Iván A. Játékos-edző: Dancs Béla.

Az első félidei tapogatózó játék után a másodikban felpörgött a mérkőzés, és a hazai csapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Gól: Balogh Zs. 2, Marics G. 2, illetve Iván A. (11-esből) Kiállítva: Szőr I. (76.). Ifi: 3–2.

Illés László: – A mérkőzés elején még érződött a múlt heti kudarc hatása, majd taktikus, érett játékkal megérdemelten nyertünk.

Dancs Béla: ˜– Úgy néz ki, feleslegesen jártattuk a szánkat a héten, mert mindig nem sikerült a fejekből kiirtani a negatív gondolatokat. Ezen meg kell próbálni sürgősen változtatni, és minden játékos szálljon magába!

Tiszalök–Szatmár Unió FC 1–1 (0–1)

Tiszalök, 100 néző, v.: Vitkai.

Tiszalök: Gagyi S. – Vass I., Csáki V., Hock F., Bognár A., Cseh K., Újvári Zs., Dobos Z., Lakatos K., Kiss R. (Balogh A.), Puncsák Cs. Edző: Kovács János.

Szatmár Unió: Pindzsula P. – Szűcs F., Bakos B., Rebegea, Márton J., Homorozan, Chioreanu, Balogh Zs. (Sturovics T.), Balás G., Oprea (Piros G.), Szabó T. (Tóth G.). Edző: Siska Attila.

Jó mérkőzésen, nagyszerű játékvezetés mellett a hazaiak csaknem végig uralták a játékot. A vendégek szerencsés góllal szereztek vezetést, a Tiszalök mégis közelebb állt a győzelemhez.

Gól: Lakatos K., illetve Balás G. Ifi: 0–0.

Kovács János: – Megkaptuk szokásos balszerencsés gólunkat, amelyről most nem tehettünk. Csapatom nem zuhant össze, fegyelmezetten, játékban ellenfele köré kerekedve uralta a mezőnyt. A társaság ismét óriásit küzdött, győzelmet érdemelt volna. Gratulálok a fiúknak.

Siska Attila: – A második félidő játékára nem találok magyarázatot...

Nyírmada–Dombrád 3–0 (0–0)

Nyírmada, 100 néző, v.: Rajzinger.

Nyírmada: Papp G. (Kardos Z.) – Hegedüs L. (Baráti G.), Heytsi, Mátyus Cs., Danku A., Fejes J., Dávid R., Németh A. (Szőke I.), Nagy M. (Németh G.), Bancsi G., Papp Z. Játékos-edző: Szőke István.

Dombrád: Szabolcsi M. – Huszti P., Nagy K., Kató I., Papp M. (Huszti K.), Oncsó M., Borbély L., Tamás B., Harsányi M. (Majrovich Z.), Balla J., Hódi G. Edző: Borza László.

Az első félidőt átaludta a hazai csapat, amely a folytatásban felőrölte ellenfelét.

Gól: Papp Z. 2, Nagy M. Ifi: 1–1.

Szőke István: – Jó játékvezetés mellett gyenge első félidő után a csapat összekapta magát, akár több góllal is nyerhetett volna.

Borza László: – Az első félidőben abszolút jól futballoztunk, a másodikban „sikerült” alulmúlni magunkat, így megérdemelten szenvedtünk vereséget.

Mándok–Kemecse 0–3 (0–2)

Mándok, 150 néző, v.: Bendik T.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Révész Z. (Orgován K.) Robas V., Stef, Szabó T. (Káté I.), Vlad N., Zsidó L., Dascal (Csürök Cs.), Osvath Sz. (Galambos L.), Dancs A.. Edző: Csoma Dezső.

Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Tóth Sz., Koskovits Gy., Bárány T., Bodnár J., Fiumei V., Asztalos K. (Birovecz J.), Ruska T. (Tóth T.), Fekete Á., Fekete G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

A vendégcsapat, amíg bírta erővel könyörtelenül kihasználta a hazaiak minden hibáját.

Gól: Fekete G. 3. Ifi: 2–7.

Csoma Dezső: – Szerencsés góllal szerzett vezetést a Kemecse, a másodikat pedig ajándékba adtuk. Igaz, ezúttal meg sem közelítettük a megszokott játékunkat.

Ádámszki Róbert: – Magabiztos játékkal egy percig sem forgott veszélyben győzelmünk. A hétközi kupameccs át tudtuk menteni jó formánkat a bajnoki mérkőzésre is – kellett ehhez Fekete Gabi gólérzékenysége is.

Csenger–Ibrány 2–2 (0–2)

Csenger, 150 néző, v.: Kocsis Zs.

Csenger: Gergely I. – Maxim V., Drumar A., Mona Á., Jóbi M. (Katona P.), Toma M., Juhász N., Bornemisza I., Doros M., Bozso Sz., Merce A. Edző: Barcsay István.

Ibrány: Tóth N. – Kovács I. (Kató Á.), Kántor Zs., Kovács N., Lakatos B., Orosz D. (Balázsi P.), Szaffián Sz. (Csizmarik Á.), Kóka R. (Kiss P.), Reinaldo, Veress L. (Bíró Cs.), Flavio. Edző: Varga Attila.

Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen.

Gól: Mona Á., Doros M., illetve Csizmarik Á., Veress L. Ifi: 5–3.

Barcsay István: – Sajnos, megint adtunk az ellenfélnek egy félidőnyi előnyt, és így nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Gratulálok a fiúknak a szünet utáni teljesítményhez, ez kellene végig nyújtani, akkor megszületne végre a várva várt hazai győzelem. gratulálok az ifi sikeréhez.

Varga Attila: – Érdekes körülmények között sikerült két pontot elveszteni.

Tiszakanyár–Nyírgyulaj 3–1 (3–0)

Tiszakanyár, 150 néző, v.: Kosztyu J.

Tiszakanyár: Csáki T. – Szőlősi R., Morauszki I., Babják Cs., Hruska Á., Prhakonkham (Haburcsák D.), Csáki P. (Göncz B.), Deák T., Gönczi Z., Csombók Z. (Kiss Z.), Oláh L. (Kosztik D.). Edző: Koskovits György.

Nyírgyulaj: Dolhai T. – Szentjobbi R. (Szép T.), Czerula Zs., Erdei L., Pénzes Á., Kanál R. (Papp A.), Berecz Zs., Gózner K., Mezei B., Kónya M. (Lakatos J.), Horváth K. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor.

A hazai csapat az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a másodikban már csak kontrákból veszélyeztetett.

Gól: Oláh L. 2, Deák T., illetve Oxi R. Ifi: 3–4.

Koskovits György: – Igazából még engem is meglepett a csapat játéka. Az első félidőben gólra törően, jól futballozott, a másodikban már taktikusan is, viszont a kapu előtt nem koncentráltak eléggé, így nem sikerült gólt szerezni.

Lukács Tibor: – A húszadik percre olyan hátrányba kerültünk, ahonnan már nem volt visszaút.

Nagyecsed–Cellspan-Balkány 1–3 (0–0)

Nagyecsed, 100 néző, v.: Tomori.

Nagyecsed: Angyal L. – Szántó Z., Sarkadi G., Gádzsa L., Nyíri Gy. (Lukács L.), Balogh J., Petrohai G., Batizi-Pócsi N., Petrohai M., Bulyáki A., Nyíregyházi G. Edző: Dudás Zoltán.

Cellspan-Balkány: Varga I. – Ferenczi M. (Barna A.), Vass Z., Marozsán Zs., Ferenczi F., Szabó P., Szilágyi Z., Marozsán M., Bencsik A., Nagy D., Nagy M. (Dán F.). Játékos-edző: Dán Ferenc.

A meddő mezőnyfölényben játszó Nagyecsed ellen a Balkány három pontrúgásból három gólt szerzett és elvitte az értékes pontokat.

Gól: Petrohai M., illetve Bencsik A. 2, Marozsán M. Ifi: 1–1. (Tudósító: Bíró Attila)

Dudás Zoltán: – Tipikusan az a mérkőzés volt, amelyen az egyik csapatnak minden sikerült, a másik pedig semmi. Bármilyen furcsa, amit mondok, az eredmény lehetett volna fordított is.

Dán Ferenc: – Az első félidő a nagyecsedi csapaté volt, a második a miénk. Annyival voltunk jobbak, hogy mi tudunk egymásért küzdeni.

Volán-Sényő–Nagykálló 1–2 (1–0)

Sényő, 120 néző, v.: Krizbai.

Volán-Sényő: Lippa J. – Moldovan, Mándi A., Szabó D., Sándor L., Brondics A. (Szanics P.), Kovács B., Horváth G., Brondics P., Szarka Z., Bencs Á. (Kondor M.). Edző: Rubóczki Tibor.

Nagykálló: Kanócz B. – Turbucz T. (Mándi L.), Torma T. (Takács L.), Deme A., Gergely B. (Palaga P.), Bodó G., Somogyi T., Kiss T., Kovács I., Eördögh L., Marcsek Z. (Kerecsen J.). Edző: Gerliczki Máté.

Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat egyenrangú ellenfele volt az esélyesebb Nagykállónak.

Gól: Brondics P., illetve Torma T., Kiss T. Ifi: 3–1.

Rubóczki Tibor: – A csapat mindvégig jól küzdött, de a jó erőkből álló Kálló a második félidőben kihasználta hibáinkat és megérdemelten nyerte a meccset. Ettől függetlenül ezúttal dicséret illeti a fiúkat.

Gerliczki Máté: – Nem koncentráltunk megfelelően a mérkőzés elején, így nehézz tettük magunkat a folytatást. Semmiképpen nem mondhatom azt, hogy nem érdemeltük meg a győzelmet. A sényői csapatnak gratulálok, mert nagyon jó szellemben futballozott.

1. Baktalórántháza 12 9 1 2 33–21 28

2. Kemecse 12 8 2 2 27–15 26

3. Nagykálló 12 8 2 2 19–11 26

4. Cellspan-Balkány 12 8 1 3 24–12 25

5. Nyírmada 12 8 – 4 36–20 24

6. Mándok 12 6 3 3 19–13 21

7. Nyírgyulaj 12 6 2 4 16–16 20

8. Tuzsér 12 5 4 3 16–9 19