2015.06.23. 17:52

Ketten a dobogón, ketten a közelében

Nyíregyháza - Buzga Zoltán és Kovács Noémi révén szerzett érmet a Nyíregyházi Sportcentrum az ifjúsági atlétikai országos bajnokságon.

Nyíregyháza - Buzga Zoltán és Kovács Noémi révén szerzett érmet a Nyíregyházi Sportcentrum az ifjúsági atlétikai országos bajnokságon.Egy-egy ezüst- és bronzéremre, és további két dobogóközeli helyezésre futotta a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek erejéből a Zalaegerszegen rendezett ifjúsági bajnokságon. A második helyezés Buzga Zoltán nevéhez fűződik, aki erősebbik számában, hármasugrásban érte el a nyíregyházi különítmény legjobb eredményét.

A dobók közül a diszkoszvető Kovács Noémi tett ki leginkább magáért, ő diszkoszvetésben szerzett bronzérmet. Negyedik helyen végzett 100 méteren Pazonyi Réka és 3000 méteren Koscsó Kristóf, utóbbi versenyszámban Holecskó Máté is befért az első hat közé, csakúgy, mint súlylökésben és diszkoszvetésben Pinhasov Ráhel. A fiú súlylökőknél Szabó Patrik és Urbán Ákos személyében az ötödik és a hatodik helyezettet adta az NYSC.