2016.03.13. 16:49

Birkózó Eb - Szabó László is bronzmeccset vívhat

Riga - Korpási Bálint után a kötöttfogásúak 75 kilogrammos kategóriájában szereplő Szabó László is bronzéremért léphet szőnyegre, miután megnyerte vigaszági mérkőzését a Rigában zajló birkózó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

Az UTE versenyzője két sima győzelem után a negyeddöntőben szenvedett vereséget a szerb Erik Nemestől, aki aztán az elődöntőt is megnyerte, így a magyar versenyző a vigaszágra került.

Ott a román Ilie Cojocarival találkozott, akit Sike András szövetségi kapitány szerint meg kellett vernie. Szabó nem is okozott csalódást a szakvezetőnek, s összességében egy nagyon sima meccsen vívta ki a jogot az esti éremmérkőzésre.

A találkozó elején Szabó parterhelyzetből csinált meg egy szép pörgetést, majd még a szünet előtt egy két pontot érő válldobással növelte 4-0-ra előnyét. A második menetben aztán alig több mint egy percet követően ismét intették a románt (5-0), akit lenti helyzetből Szabó kiemelt és a hátára dobott vissza. Az akcióért négy pont járt, ezzel pedig a mérkőzés 9-0-ás technikai tussal véget is ért.

A magyar idő szerint 17.00 órakor kezdődő éremcsatározások során a 71 kilogrammban érdekelt Korpási Bálint a román Tomi Claudiu Hinoveanuval, míg Szabó a horvát Neven Zugajjal találkozik.