2016.12.07. 19:55

Asztalitenisz Top 12 - Lakatos és Ambrus a bajnok

Budapest - A férfiaknál Lakatos Tamás, a nőknél pedig Ambrus Krisztina nyerte az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságát, az ob utáni legfontosabb magyarországi egyéni versenyt. Mindketten először bizonyultak a legjobbnak.

A Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendezett torna második, szerdai napján a Passauban légióskodó, 21 éves Lakatos először a celldömölki Szita Mártonnal csapott össze, és simán, 4-0-ra nyert az elődöntőben. Szitának ez volt az első veresége a viadalon. A fináléban a Szudi Ádámot búcsúztató Nagy Krisztián várt az idén magyar bajnokságot is megnyerő Lakatosra, aki ezúttal sem vesztett szettet.

Lakatos tavaly előtt elődöntős, tavaly pedig döntős volt a Top 12-n.

A foghíjas női mezőnyben - Póta Georgina, Lovas Petra és a csütörtökön kezdődő dohai World Tour-döntő párosversenyében érdekelt, Eb-bronzérmes Pergel Szandra és Madarász Dóra sem állt asztalhoz - a 24 éves Ambrus Krisztina Bálint Bernadettet verte a legjobb négy között, míg a másik ágon Nagyváradi Mercédesz jutott a döntőbe, miután négy szettben jobbnak bizonyult az orosházi Tóth Edinánál. A finálé hatjátszmás küzdelmet hozott, Ambrus 2-2 után fordította a maga javára a meccset.

Eredmények:

férfiak:

elődöntő:

Lakatos Tamás (TTC Fortuna Passau)-Szita Márton (Celldömölki Városi és Vasutas SE) 4-0 (5, 5, 7, 10)

Nagy Krisztián (PTE PEAC)-Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 4-0 (6, 9, 6, 2)

döntő:

Lakatos-Nagy 4-0 (8, 2, 10, 6)

nők:

elődöntő:

Ambrus Krisztina (Budapesti Erdért SE)-Bálint Bernadett (Kolbermoor SV) 4-2 (7, -6, 8, 12, -10, 9)

Nagyváradi Mercédesz (Budaörs)-Tóth Edina (Orosháza) 4-0 (5, 6, 3, 10)