2010.12.06. 09:48

Kiütéses győzelemmel zárták az őszi szezont

<p>Hazai pályán a tabella másodikja, a Cegléd ellen is nyert a Nyíregyházi TK, így az NB I-es férfi tekecsapat a negyedik helyen zárta az őszi szezont.</p>

A ceglédiek számára az őszi elsőség megszerzése volt a tét a nyíregyházi NB I-es férfimérkőzésen, de az NYTK alaposan keresztülhúzta látogatói számításait. A hazaiak csapatban 324 fát vertek riválisukra, a győzelemnek már az elején megágyazott Szlovenszki Tibor, aki 138 egységgel múlta felül riválisát. A középső két párban biztossá vált a hazai győzelem, a végjátékban pedig már csak a különbség volt kérdéses.

A 7–1-es siker nagyon jól jött, hiszen a tabella rendkívül szoros, a négy, egyaránt 12 pontos csapat közül a nyíregyháziaké a második legjobb szettarány. Az NYTK így a negyedik helyen zárta az őszt, két ponttal lemaradva a listavezető mögött – igaz, csak két ponttal megelőzve az osztályozós helyen álló nyolcadik helyezettet...

NB I., férfi, Keleti csoport, 11. forduló

Nyíregyházi TK–Ceglédi VSE 7–1 (3356–3032)
NYTK: Szlovenszki T. 581 (1 pont), Péter D. 522, Péter S. 553 (1), Varga Imre 555 (1), Kósa I. 599 (1), Kastura Zs. 546 (1). Ifi: 2–2 (982–976).

További eredmények: Gold Boys SE–Földeák 1–7, Kazincbarcika–Oroszlány 7–1, Fővárosi Vízművek–Salgótarján 6–2. Bp. Erőmű–Debrecen 2–6. Szabadnapos: Bélapátfalva.