2014.10.13. 09:37

Élen a Nyírbátor!

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport 4. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Férfi, 4. forduló

Fehérgyarmati VSE–Rádió M Miskolc 21–27 (9–10)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Lakatos Á., Tóth N. 6/2, Gaál R. 3, Kun Sz, 2, Szabó P. 6/1, Szabó I. Csere: Kiss M. (kapus), Pásztor A., Bihari Z., Siket T. 3, Karikás K. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 10/9.

Nagyon jól védekezett a Miskolc, amivel nem tudott mit kezdeni a sok ziccert hibázó Fehérgyarmat.

Junior: 34–29.

Csapos János: – Az ötvenhetedik percig volt esélyünk a pontszerzésre, ennek érdekében kockáztattunk, ami rosszul sült el.

Berettyó MSE–Kisvárdai KC SE 33–32 (19–12)

Berettyóújfalu, 250 néző, v.: Hirth Gy., Őri I.

Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 6, Kovács A. 1, Bod B. 4/1, Járosi A. 9/6, Kovács L. 2, Barabás B. 2. Csere: Koi E. (kapus), TürkF. 3, Paróczai L., Tuska Sz. 3, Mándi K. 2, Czili A., Virga Á., Szanyi A., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 7/7.

A nagyon jól felkészült hazai csapat ellen kemény küzdelemben maradt alul a Kisvárda. A látottak alapján döntetlen igazságosabb lett volna.

Junior: 32–28. (tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Az első félidőben óriási előnyt adtunk a nagyszerű közönsége által segített hazai csapatnak. A szünet után viszont kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, támadójátékunk arra a szinte emelkedett, ami elvárható tőlünk. Sajnos, a végjátékban a játékvezetők minden támogatását élvező Berettyó „bebiztosította” a győzelmet.

VKK Nyírbátor–Hajdúnánás Robzol 2000 KS 23–20 (10–11)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Dohány J., Nagy L.

Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 3, Pisák T. 1, Erdős Z. 4, Hornyák Z. 1, Kovács Zs. 7/3, Vasas Gy. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Szabó Cs. 1, Torzsa R. 4, Ramzi, Tóth L., Balogh Sz., Csébi Z. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.

Izgalmas mérkőzésen kerekedett felül a Nyírbátor.

Junior: 22–21.

Váczi Sándor: – A második félidőben összeállt a védekezés, végre a fő fegyverünkkel, a gyors indításokkal is tudtunk élni, ami eldöntötte a mérkőzést.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Mátészalkai MTK 28–22 (17–11)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Major G., Takács T.

Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 10, Kajibás M. 3/1, Balázs M. 3, Nácsa B. 2, Dancs M. 3, Mezei L. 3. Csere: Bódor Z. (kapus), Gáll L. 1, Lázár A., Havel K., Lippai A., Erdélyi P. 1, Gazdag R, Szögi R. 2. Edző: Grandjean Gábor. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 3, Király Gy. 3, Kovács I. 3/1, Kun Á. 6, Hadar B. 1, Falcsik L. Csere: Balla J., Szender Sz. 2, Szalay K. 4. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/1.

A tartalékos Mátészalka ellen a jó néhány junior korú játékost bevető Tiszavasvári megérdemelten nyert.

Junior: 40–34. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – A nagyon kellemetlen védekezési stílusban játszó Mátészalka ellen végül is magabiztos győzelmet arattunk.

Falcsik Miklós: – Gratulálok a Tiszavasvárinak. Akik nálunk pályára léptek, becsülettel küzdöttek.

További eredmények: Hajdúböszörményi TE–Bőcs KSC 36–31, Debreceni EAC–Kazincbarcikai KS 24–28.

1. Nyírbátor 4 4 – – 104–85 8

2. Hajdúnánás 4 3 – 1 130–98 6

3. Berettyóújfalu 4 3 1 – 124–112 7

4. Debreceni EAC 4 2 1 1 107–102 7

5. Miskolc 4 2 – 2 114–112 4

6. Kazincbarcika 4 2 – 2 115–114 4

7. Tiszavasvári 4 2 – 2 106–112 4

8. Hajdúböszörmény 4 1 1 2 113–117 3