haon-sportoldal

2008.12.03. 12:25

Ligakupa 8. forduló: DVSC-TEVA-Vasas

<p>A Ligakupa legfontosabb meccsét vívta a DVSC-TEVA hazai pályán.<FONT color="#ff0000"></FONT></p>

Edzői nyilatkozatok:

Herczeg András: Az időjárás ellenére fordulatos mérkőzést játszottunk, szerettünk volna nyerni, de ez a hátsó megingások miatt ma nem sikerült
Mészöly Géza: Jó színvonalú, NBI-es meccsnek is beillő találkozón az oldalszabadrúgásainknak köszönhetően sikerült jobbnak bizonyulnunk,  de az egyperces rövidzárlat következtében ki tudott egyenlíteni a Debrecen. Az eredmény igazságos.

Vége a mérkőzésnek, kiegyenlített találkozón a Loki nem tudott mit kezdeni a Vasas jól fejelő játékosaival.

87. perc: Laczkó lőtt kapura a tizenhatosról, labdája kevésel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

83. perc: cserélt a Vasas: Kelemen helyett Cserpák a pályán.

80. perc: Vinicius csapta be védőjét egy zseniális testcsellel, de beadását kivágták a védők.

78. perc: csere mindkét oldalon, a Vasasnál B.Tóth helyett Merczel jött be, nálunk pedig Bernáth helyett Spitzmüller állt be. Lassan kezd leszállni a köd a pályára.

76. perc: Oláh ugratta ki a felezővonalnál Dudut, aki kicselezte a kifutó kapust és két védőt is, de 17 méteres lövésébe beleléptek.

73. perc: Dudu futott el a bal oldalon, lendületből elvitte a védője mellett a labdát, majd a 16-os sarkáról a felső részre csavart. Középen Oláh várta a labdát gólra éhesen.

70. perc: hármascsere a Lokiban: lement Bogdanovics, Czvitkovics, Varga Z., bejött Vinicius , Czanik és Oláh.

65. perc: B Tóth ívelt be szabadrúgást, a magasra ugró Tóth 7 méterről a hosszú sarokba fejelt. A harmadik fejesgólt kapta a Debrecen. 3-3.

63. perc: Demjén jobbról adott be félmagasan, Bogdanovics épphogy lemaradt róla, nem sokkal később Czvitkovics kemény lövését ütötte ki Tulipán a bal sarok elől.

60. perc: Dudu csípett el egy rövid hazaadást, kicselezte a kapust és balról, 7 méterről a kapuba lőtt. 3-2

58. perc: cserélt a Vasas, Piller helyett Balogh Béla állt be.

57. perc: Demjén lőtt 16-ról kapásból fölé. 52. perc: Dudu tört be a 16-oson belülre, éles lövését a vetődő kapus kiütötte.

46. perc: a Vasas kezdte a második játékrészt. A szünetben a vendég csapat kapust cserélt: Bartos helyett Tulipán a kapuban.

Vége a félidőnek. A Vasas hamar megszerezte kétgólos előnyét, ám a Loki a kezdeti megtorpanás után egy percen egyenlített. Sajnos az időjárás rányomja a bélyegét a játékra.

43. perc: kissé úgy tűnik, mintha a csapatok a szünetet várnák, helyzetek nélkül teltek az utóbbi percek.

38. perc: úgy látszik, a bíró az öltözőben hagyta a sárga lapot: Tóth András a mezénél fogva rántotta le Dudut, de csak szóbeli feddést kapott.
Az esőben nem alakul ki folyamatos játék.

34. perc: két Vasas lövés:  előbb Laczkó lövését védte a rövid saroknál Verpecz, majd B. Tóth hoszzú sarokra tartó löketét fogta a Loki kapusa.

25. perc: fordított szereposztás: Dudu centerezett Bogdanivics elé, aki teljesen egyedül, középen a kapuba lőtt. 2-2.
 Közben elkezdett szakadni az eső.

24. perc: Bogdanovics lépett ki balról, középreadását Dudu 5 méterről a kapuba passzolta. 1-2.

23. perc: az egyre erősödő esőben csak erőlködik a Loki, a Vasas játékában jobban benne van a gól.

20. perc: B. Tóth 22 méteres szabadrúgását Verpecz ölelte magához a hosszú saroknál.

17. perc: Megduplázta előnyét a Vasas. Villám jobboldali beadását Laczkó csúsztatta 8 méterről a jobb alsó sarokba.  A Loki védői ezt is közelről nézték. 0-2.

14. perc: Dudu húzta meg a bal szélen, középre gurított Bogdanovicsnak aki a 16-osról a kapus kezébe lőtt.

11. perc: egymás után két szögletet is elvégzett a Loki, de semmi veszélyt nem jelentett a Vasas kapujára.

7. perc: a Loki egyelőre nem tudott helyzetet kialakítani.

2. perc: vezet a Vasas. Egy jobboldali szadrúgást ívelt előre a vendég csapat és a középen felugró Papucsek 10 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 0-1

1. perc: a hazaiak kezdték a játékot.

13:04

Kivonulnak a csapatok, a Loki tiszta fehérben a Vasas piros-kékben játszik majd.

13:00
A helyszínen mintegy 70 néző foglal helyet

Debrecen: Verpecz, Bernáth, Katona, Mészáros, Fodor, Demjén, Varga J., Varga Z., Czvitkovics, Dudu, Bogdanovics

Vasas: Bartos, Villám, Papucsek, Kelemen, Tóth, Somorjai, B. Tóth, Laczkó,  Piller, Katona, Sowunmi

A Loki abban az esetben reménykedhet a még továbbjutást érő második hely megszerzésében, ha legyőzi a csoportot vezető Vasast.

Mint ismeretes, a két csapat első meccsét október 29-én a Vasas nyerte a Fáy utcában, akkor 2–1-re bizonyultak jobbnak az angyalföldiek. Az eredmény nagyon bosszantotta a Loki játékosaitm, hiszen végig jobbak voltak ellenfelüknél, de sorra kimaradtak a debreceni helyzetek, míg a házigazdák szinte helyzet nélkül érték el a két góljukat.

A fiúk már csak ezért is szeretnének visszavágni a Vasasnak, no meg persze a továbbjutásról sem mondtak le még. Az eső vigasztalanul esik...

Ligakupa 8. forduló

DVSC-TEVA-Vasas 13 óra,

Oláh Gábor utcai műfüves pálya

Vezeti:Szabó Sándor (Szpisják, Farkas)

Ezúttal valóban nem túlzás kijelenteni, hogy létfontosságú találkozó előtt áll a DVSC-TEVA együttese, már ami a Ligakupa-továbbjutást illeti, hiszen ha a hátralévő három találkozójának egyikén nem tud nyerni a hajdúsági gárda, akkor lemondhat a második helyről.

Jelenleg negyedik helyen állnak Dombiék nyolc megszerzett ponttal, míg a második DVTK 15 egységet gyűjtött.

A Vasas elleni meccsen kívül még két meccs van tavasszal: a Bőcs és a Vác elleni. A találkozót a műfüves pályán rendezik, melynek nem tudni még, hogy milyen változást okoz az állapotában a kb. fél órája szakadó eső.

Egy biztos, hogy az időjárás nem szépen búcsúzik a Lokitól.