haon-sportoldal

2011.05.30. 16:02

Bernáth István aranyérmet szerzett a szlovák GP-n

<p>A DVSC szupernehézsúlyú öklözője, Bernáth István az Európa-bajnokság előtti utolsó tesztversenyen, a Nyitrán megrendezett szlovák GP-n a dobogó legfelső fokára állhatott fel.</p>

A debreceni klub régi-új bunyósa a nyitrai viadal +91 kilogrammos elődöntőjében a cseh Dominik Musil ellen lépett szorítóba. A félprofi liga 5x3 percéhez, s az ehhez kapcsolódó felkészüléshez szokott bunyós kicsit nehezen melegedett be, ám a második menettől átvette az irányítást, a harmadik felvonásban pedig már uralta a szorítót, 9:7 arányú győzelmet aratott. A fináléra szlovák ellenfele, Stafan Sliz nem állt ki ellene, így a sportoló második mérkőzése elmaradt.

Bernáth István folytatja felkészülését a törökországi Európa-bajnokságra, Kovács László szövetségi kapitány irányításával a tatai edzőtáborban végzi tréningjeit.