lánccal

2019.05.05. 09:50

Újra időt állíthatnak a matolcsi toronyórán

A Tunyogmatolcsi Református Egyházközségnél jeles eseményre készülnek május 11-én, szombaton, ugyanis a templom toronyórájának felújítása apropóján kulturális délutánt szervez a presbitérium és a gyülekezet a helyi művelődési házban.

A toronyórának történelmi üzenete is van a településen, mivel 1816-ban került a mostani helyére Deli Tamás gondnok szolgálata alatt. Tisza Béla, a gyülekezet jelenlegi gondnoka elmondta, hogy az óra még az 1950-es évek elején működőképes volt.

– Az idei évben reményeink szerint sikerül felújítanunk a matolcsi templom tornyát, és eközben vetődött fel, hogy miért ne próbálnánk meg a toronyórát is felújítani, ha már itt egykor ilyen is volt és működött!? – közölte az egyházközség gondnoka.

Mindenki kötődik hozzá

– Egy toronyórát, egy templomot felújítani, megszépíteni nem csak a gyülekezetnek fontos. Nem pusztán magunkért csináljuk, hanem az itt élőknek, az utánunk jövőknek. Egy templomhoz valamilyen módon minden helybelinek van kötődése – jegyezte meg Gergely Tamás, az egyházközség lelkipásztora.

- Széles Szabolcs -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában