Szpari

2019.08.11. 20:07

Vereség Soroksáron

A jó idegenbeli rajtot hétközi hazai vereség követte.

Vasár nap így indult Soroksárra a Nyíregyháza Spartacus focicsapata az NB II.-es bajnokság harmadik körére. A Szamosi István Sporttelepre kilátogatók érdekes, helyzetekben gazdag meccset láthattak.

A vendég nyíregyháziak hamar előnyhöz jutottak, az új igazolás, Papp Máté értékesített egy büntetőt. Sajnos nem sokáig örülhettek a vendégkispadon, mert hamar jött az egaélizás. Az első félidő hátralévő részében mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, ám a cerberusok a helyükön voltak.

Szünet után is hasonló volt a káték képe, hol a hazai, hol a vendégek kapuja előtt adódott lehetőség. A soroksáriak a csereként beállt Orosz Márk révén ismét előnyhöz jutottak, ám hajrá kezdetén a szintén új igazolás, Tóth Barna révén egalizáltak a vendégek. Sajnos ismét kevés idő maradt az örömre, mert Orosznak újra kijött a lépés és egy szép bombagóllal lázarta a mérkőzést.

Soroksár-Nyíregyháza Spartacus 3-2 (1-1)

Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző, v.: Csonka (Garai, Szvetnyik).

Soroksár: Varga – Molnár R.(Orosz, a szünetben), Gyömbér, Takács Zs., Valencsik, Huszák, Pászka, Korozmán, Gárdos A., Pál A. (Erdélyi, 68.), Misic (Lőrinczy 81.).Vezetőedző: Lipcsei Péter

Spartacus: Jova – Polényi (Kártik, 66.), Fodor, Pejovics, Gulyás, Svedyuk, Papp M., Végső, Rezes, Kovács N., Hornyák (Tóth B. 66.). Vezetőedző: Zoran Spisljak

11. perc: Rezes Lászlót rántották le a tizenhatoson belül. a büntetőt Papp Máté értékesítette, 0-1!

17. perc: Egy baloldali beadás után Korozmán lőtt 8 méterről a kapuba, 1-1.

59. perc : Egy beadás után Orosz elé került a labda, aki a jobb oldalról nagy gólt lőtt 22 méterről. 2-1.

80. perc: Rezes László szerzett labdát, egyedül vezette azt kapura,lövését hárította a kapus, de Tóth Barna a kapuba lőtte a kipattanót, 2-2.

82. perc Orosz 28 méterről bombázott a kapuba, 3-2.

Lipcsei Péter: – Tudtuk, hogy szervezett csapattal találkozunk, ez így is volt. Megérdemeltük a győzelmet mert végig domináltunk. Hátrányból álltunk fel, sokat volt nálunk a labda, és fontos három pontot szereztünk.

Zoran Szpisljak: – Hamar előnybe kerültünk, de az első félidő végéig ezt sajnos nem tudtuk megtartani. A második játékrészben 2-2-nél még örültünk az egyenlítésnek, amikor a hazaiak egy távoli lövéssel ismét vezetést szereztek. A végén mindent megtettünk az egyenlítésért, volt is lehetőségünk, de nem sikerült betalálni.