Kézilabda: NB II.-es eredmények, tabella.

Kovács István (labdával) három gólt dobott a megyei rangadón

Fotó: Gazdag Mihály

Férfi

Fehérgyarmat–Kisvárda 27–27 (16–13)

Mátészalka, 150 néző, v.: Gulybán, Juhász. Fehérgyarmat: Cioroiu – Gacsályi 2, Oláh 8/5, Kovács 3, Czeglédi 2, Imre, Csobay 3. Csere: Varga J., Fekete 5, Tuska 1, Varga L., Siket T. 3. Edző: Varga László. Kisvárda: Hostisóczki – Nagy, Csendes 1, Ruzsinszki 5, Kapdos, Radojevics 11/4, Bottka 2. Csere: Simon (kapus), Csatlós, Kiss 1, Király 6, Revák, Veres 1, Jenei. Edző: Türk Ferenc. A mérkőzésen szinte végig hátrányban játszó vendégek az utolsó pillanatokban mentettek pontot. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 5/4.

Varga László: – Harcos megyei rangadót játszottunk, a bírói döntések ezúttal sem nekünk kedveztek. Ettől függetlenül illett volna megőriznünk valamennyit három-, négygólos előnyünkből. Gratulálok a megalkuvást nem tűrően küzdő ellenfélnek.

Türk Ferenc: – Fiatal játékosaink segítségével nagyon értékes pontot szereztünk a jól küzdő Fehérgyarmat ellen.

Nyírbátor–Berettyóújfalu 39–26 (24–15)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Dulai, Pisák. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 4, Gubó 3, Mészáros 4, Bor 2, Pánczél 12, Szedlacsek 3. Csere: Gadnai (kapus), Albecz 1, Siket K., Varga, Lapos 1/1, Tamás 5, Fábián 4, Illés. Edző: Molnár András. A hazai csapat a mérkőzésen minden játékosát pályára küldve könnyedén érvényesítette a papírformát. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 7/5.

Molnár András: – Sajnos továbbra sem tudunk védekezni, örülök viszont, hogy az első félidőben 24 gólt tudtunk dobni.

Kállósemjén–Tiszavasvári 29–35 (15–19)

Újfehértó, 150 néző, v.: Sándor, Szikszay. Kállósemjén: Tóth – Pvizi, Pop-Rares 6, Bereznai 2, Barabás 9, Krisztián 2, Horváth 7/3. Csere: Hornyák (kapus), Orosz 1, Hegedűs 1, Bod 1, Gyurina, Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 3, Csikós 3, Feind 5, Szűcs 13, Kelemen 1, Erdős 7. Csere: Balogh D., Molnár (kapusok), Balázs, Sóvágó 1, Bálint, Orosz, Gazdag, Balogh D. 2. Edző: Hadas Sándor. A rutinos Tiszavasvári magabiztosan gyűjtötte be a két pontot. Kiállítások: 0, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve –.

Bécsi János: – Az első félidő végén buktuk el a mérkőzést, amikor egy perc alatt három technikai hibát vétettünk, amelyet ellenfelünk gólokkal büntetett. A második félidőben tartotta az eredményt és jól érvényesítette hosszabb kispadját.

Hadas Sándor: – A megyei rangadón úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk a harcosan küzdő hazaiak ellen.

További mérkőzések: Hajdúnánás–Kazincbarcika 26–30 (12–15), Acélváros–DEAC II. 30–40 (14–17), Hajdúböszörmény–Hajdúszoboszló 37–33 (18–16).