Salakmotor

2022.10.04. 10:19

Nem komisz, hanem ismét a legjobb magyar volt Dennis

A szlovén-magyar közös salakmotoros bajnokság mezőnyét kiegészítették, Nagyhalászban ér véget sorozat.

Munkában a halászi stáb a kroskói depóban Fotó: A & A Managers Team

A vaspapucsos világ elitjének vérkeringésébe bekapcsolódó Nagyhalászi Speedway Ringen idén még egy verseny lesz. A szlovén-magyar közös bajnokság zárókörét október 29-én rendezik a halászi oválon. A négy fordulós két nemzetes pontvadászat nyitánya július végén Lendván volt. Akkor a nagyhalászi klub címvédője, Fazekas Dennis az alapszakaszban 11 pontot motorozott és végül legjobb magyarként az értékes negyedik helyen zárt.

A házigazdák fölénye

A második kört a hét végén szintén a szlovénok rendezték mégpedig a Száva-parti Krskóban. Mivel a közös bajnokság nem adott elegendő számú versenyzőt, a mezőnyt dán, cseh, olasz és lengyel motorosokkal tették teljessé. A magyar színeket a nagyhalászi klub képviseletében  Fazakas Dennis és Bárány Márk, a debreceni Kovács Roland és Magosi Norbert, valamint a vasadi Füzesi Richárd képviselte.
A viadal nagy szlovén fölény hozott, hiszen végül Nick Skorja nyert Matics Ivavics előtt, a harmadik helyen az osztrák Daniel Gappmaier zárt, a negyedik pedig Anze Grmek lett.
A húsz futamos alapversenyben a magyarok közül Fazekas Dennis 8 ponttal a hetedik, Magosi 7 ponttal a kilencedik, Kovács 6 egységgel a tizenegyedik, Bárány négy ponttal a tizenharmadik, Füzesi pedig két ponttal a tizennegyedik lett. Dennis egyszer nullázott, egyszer harmadik lett, kétszer második egyszer pedig futamot nyert.

Remek volt a techinka

- Összességében jó verseny volt és abból a szempontból elégedett vagyok Dennis teljesítményével, hogy a legjobb magyar lett, ami igen fontos - kezdte lapunk érdeklődésére Albók József, a nagyhalászi pálya tulajdonosa, a klub vezetője, aki ott volt Krskóban és segített is a depóban.
- Remek technikát adtunk alá és ami fontos, hogy amikor magyarokkal ment akkor mindig előttük végzett. Amikor második volt, akkor Magosi harmadik. A legfontosabb futama a tizennyolcadik volt. Ekkor Kovács startolt  a legjobban, de Dennis a második körben megelőzte és megnyerte a futamot, ezzel a magyar indulók közül ismét ő szerezte a legtöbb pontot. - így Albók József.

A honi bajnokság szempontjából valóban fontos, hogy a második körben is Dennis szerezte a legtöbb pontot, mégpedig húszat. Így összesítésben továbbra is  az élen áll. Még két forduló van, előbb Debrecenben, majd október 29-én Nagyhalászban. Remélhetőleg hazai pályán címvédéssel ünnepelhetnek majd Albók Józsefék.