Kézilabda, junior Európa-bajnokság

2023.07.09. 18:45

Csoportgyőztes a magyar válogatott

A Kisvárda Master Good SE játékosát Gém Lénát választották a mérkőzés legjobbjának.

Gém Lénát választották a mérkőzés legjobbjának

Forrás: EHF

A szombati szünnapot követően vasárnap a magyar juniorválogatott Norvégia ellen zárta a csoportkört a romániai Európa-bajnokságon. Az első találatot az északiak szerezték, ekkor vezettek először és utoljára a mérkőzésen. Gyors egyenlítést követően válogatottunk átvette az irányítást és a tizedik percben már hat góllal vezettek, a norvégok a tizenkettedik percben szerezték a második góljukat. Innen kicsit zárkóztak, de két gólnál közelebb nem tudtak kerülni csapatunkhoz. A szünetre ötgólos előnnyel vonultak a mieink (13-8). Fordulás után továbbra is a mi akaratunk érvényesült, a legnagyobb különbség a végére alakult ki (28-20). Ezzel a magyar juniorválogatott veretlenül végzett csoportja élén. A Kisvárda Master Good SE játékosai közül közül Szabó Lili és Gém Léna ezúttal is a kezdőben kapott helyet, előbbi egy, míg utóbbi öt gólt dobott és a lefújás után a magyar csapat legjobbjának választották meg. Makó Zoé csereként lépett pályára, Kovalcsik Bianka nem kerültbe a meccskeretben.

A Kisvárda juniorválogatottjai balról Szabó Lili, Makó Zoé, Gém Léna és Kovalcsik Bianka