Remek eredmények az U16-os atlétikai ob-n

Hegedüs Zorka Judit ötösugrásban aranyérmet nyert.

A dobogó legfelső fokán Hegedüs Zorka Judit.

Fotó: Cserpák Róbert

Pécs volt a házigazdája az U16-os bajnokságának, ahol az ország legjobb korosztályos atlétái mérték össze a tudásukat, köztük a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői. A kétnapos viadalt kiélezett versenyek és remek eredmények jellemezték.

Egy arany és egy bronz

A nyíregyházi sportolók közül kiemelkedett Hegedüs Zorka Judit, aki ötösugrásban 17.35-tel a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Zorka vasárnap távolugrásban volt érdekelt, 5.42-vel bronzérmesként zárta a számát. Tilki Flóra 800 méteren épphogy lemaradt a dobogóról, negyedikként ért célba.
A Magyar Atlétikai Szövetség oldalán Scherer Tamás, a MASZ utánpótlás referense elmondta, hogy magas színvonalú versenyeket, kiélezett küzdelmeket hozott az országos bajnokság.