2024.04.16. 11:00

Csak a Mátészalka szerzett pontot

Férfi csapataink nem jártak sikerrel hétvégén.

Fotó: Gazdag Mihály

Hétvégén a 2. fordulóval folytatódtak a küzdelmek az NB II-es bajnokság rájátszásában. A nőknél a felsőházban a Vitka SE nagy verést kapott a listavezető Göd otthonában. Az alsóházban az Újfehértó KSZSE sem járt sikerrel, szintén nagy különbségű vereséget szenvedett a csoportot vezető Füzesabonytól, a Mátészalka viszont egygólos győzelmet aratott Salgótarjánban. Férfiaknál a bajnokaspiráns DVTK érvényesítette a papírformát a Nyírbátor ellen, az alsóházban pedig Füzesabonyból tért haza pont nélkül a Tiszavasvári SZIKE gárdája.

Női, Felsőház
Göd–Vitka SE 40–26 (21–11)
Göd, 70 néző, v.: Osvai, Rubint. Vitka SE: Bágyi – Lakatos 2, Kónya 6, Repák D. 9/1, Vass 2, Repák V. 5/1, Haraszti 2. Csere: Farkas (kapus), Balogh, Birta, Békés. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.
Németh Tibor: – A rengeteg kihagyott ziccer megbosszulta magát, amely írható a hosszú út és a koncentráció hiányára. A két csapat között nincs ekkora különbség.
További eredmények: Ungvár–Hatvan 0–10 (játék nélkül), Dunakeszi–Hajdúböszörmény 36–16 (20–6), Vác U21–Miskolc 34–39 (15–20).

Forrás: mksz.hu

Alsóház
Füzesabony–Újfehértó KSZSE 38–23 (23–12)
Füzesabony, 100 néző, v.: Katona, Somodi. Újfehértó: Barta – Filek, Szabó F. 6/2, Pál, Bernáth 3, Szabó Zs. 2, Lengyel 1. Csere: Hruska 2, Papp 2, Ferenci, Szalka 1, Erdei, Galsai 2. Edző: Kelemen  Gréta. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/2.
Kelemen Gréta: –Enervált játékkal nem lehet még csak mérkőzésben maradni sem! A hazaiak még ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek
Salgótarján–Mátészalka 29–30 (12–15)
Salgótarján, 60 néző, v.: Divéki, Paulovics. Mátészalka: Szórádi – Prokob R. 7, Durbák, Ábri 1, Deme B. 1, Drabik 8/3, László 3. Csere: Lőrincz (kapus),Tóth, Lengyel 1, Bodó 2, Prokob D. 4, Csépke, Czakó 3, Simon, Bákonyi. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3.
Drabik Péter: – A meccs jelentős részében remekül megoldottuk a feladatunkat, uraltuk a mérkőzést. Az utolsó 10 percben azonban belehibáztunk, így maradt a végére egy kis izgalom. A lényeg azonban a megszerzett két pont.
További eredmények: Heves–DVSC U21 22–44 (14–21), Mogyoród–Eszterházy U21 33–25 (15–13).

Férfi felsőház
DVTK–Nyírbátor 37–26 (20–10)
Miskolc, 200 néző, v.: Major, Szuromi. Nyírbátor: Felföldi – Albecz, Mészáros 3/2, Varga L. 2, Bor 1, Tamás 4, Szedlacsek 1/1. Csere: Gadnai (kapus),Weibli 3, Beregi 4, Siket, Varga R. 2, Lapos 4, Láng 2. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 0, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 4/3.
Tréki Tamás: – A bajnokaspiráns DVTK érvényesítette a papírformát. Gratulálok fiataljaink második félidei teljesítményéhez.
További eredmények: Vác–Hajdúböszörmény 39–30 (24–11), Gödöllő–Hajdúnánás 35–34 (17–12), Salgótarján–Hajdúszoboszló 31–26 (15–13).

Alsóház
Füzesabony–Tiszavasvári SE 28–23 (14-13)
Füzesabony, 100 néző, v.:Kovács, Széles. Tiszavasvári: Tóth – Balogh 3, Tuska 3, Bohács 7/1, Kakócz 1, Kórik 4, Orosz 1. Csere: Boczák (kapus), Csikós 2, Horváth 1, Benyusz 1. Edző: Türk Ferenc. Hétméteres: 4/3, illetve 2/1. Kiállítás: 8, illetve 8 perc
Türk Ferenc: – Borzasztó érzés volt a pálya szélén ilyen tehetetlenül és kiszolgáltatottan állni. Sajnos sok energiánk elment azokra a dolgokra, amiknek semmi keresnivalója nincs sporteseményeken. Belefáradtunk és sok hibát vétettünk, hiába jöttek a kompenzáló döntések. Természetesen a két játékvezetőnek mindenben igaza volt.
További eredmény: Veresegyháza–DEAC II. 27–28 (14–14). A Kisvárda szabadnapos volt.

* A Veresegyházától egy pont levonva
Vármegyei férfi bajnokság, 15. forduló: Balkány–SZIKE 2 22–39 (10–21), Fehérgyarmat–SZIKE Nyírpazony 10–0 (játék nélkül), KSZSE–SZIKE 1 24–36 (10–19).