2013.04.06. 18:44

Setét felhők Vasvári fölött

Kemecse - Egy hónap (kényszer)szünet után szombaton három mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály. Jellemző a körülményekre, hogy a 21. forduló szombati találkozói közül kettőt is műfüvön játszottak.Kemecse–Balkány 1–1 (0–1)

Nyíregyházi stadion, 150 néző, v.: Bendik G.

Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Homann, Tóth Sz., Bárány T., Bodnár J. (Marcsek Z.), Ruska T., Fekete Á., Asztalos K., Birovecz J., Ádámszki R. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Balkány: Sütő O. – Szabó J., Szabó P., Barna A., Ujfalusi Á. (Görög N.), Fülep O. (Szilágyi B.,), Ferenczi F. (Görög T.), Vass Z., Bencsik A., Ferenczi M., Dobos A. Játékos-edző: Dobos Attila.

A kérdések kérdése: ha egy csapat úgy tud futballozni, mint a második félidőben a Kemecse, akkor miért kell adni egy gól és egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek? Gól: Ádámszki R., illetve Dobos A. Kiállítva: Szabó J. (a lefújást követően). Ifi: . (Tudósító: Kondor Lajos)

Ádámszki Róbert: – Teljesen megérdemelt a Balkány pontszerzése. Egy félidőnyi akarásért egy pontot adnak.

Dobos Attila: – Hosszú volt a kihagyás, de az időjárás okozta szünetben több taktikai variációt is tudtunk gyakorolni, amit most sikerült alkalmazni. Úgy érzem, győzelmet szalasztottunk el.

Tiszavasvári–Tuzsér 0–3 (0–1)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Takács J.

Tiszavasvári: Tisza S. – Szolyka T., Kurucz T., Péntek M. (Péntek A.), Gál N., Lakatos Barna (Lajos T.), Nagy I., Bodnár A., Fazekas V. (Vámos N.), Bagoly T. (Bagoly Z.), Aszalós T. (Lakatos Bence). Edző: Fecsku István.

Tuzsér: Szőr I. – Gergely I., Setét R, Babják, Tovt (Filó L.), Dancs B., Zán P., Hriszkevics (Balogh G.), Dallos L., Lakatos T., Semegi T. Játékos-edző: Dancs Béla.

Mély talajú, de nem sáros pályán langyos mezőnyjáték közben az első kapura lövés a 19. percben történt. A szünet előtt egy perccel váratlanul, szép akcióból szerzett vezetést a vendégcsapat. A folytatásban is a tuzséri kontrák jelentettek gólveszélyt, még, ha két góljuk is óriási egyéni hiba után született. Gól: Setét R. 2, Babják. Ifi: 5–1. (Tudósító: Hankó András)

Fecsku István: – Setét felhőből villámcsapás.

Dancs Béla: – Úgy érzem, a csapat átérezte ennek a meccsnek a fontosságát, fiatal, jó csapatot sikerült megverni. Gratulálok a csapatnak.

Nyírgyulaj–Mátészalkai MTK 1–1 (0–0)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Homonai P.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Papp A., Czerula Zs., Erdei L., Pénzes Á., Lakatos J., Baksa Cs. (Dér I.), Gózner K., Horváth K., Berecz Zs., Kónya M. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor.

Mátészalka: Pindzsula – Moldovan, Toma M., Mándi A., Botos D., Istrate, Sipos J., Rézműves F., Szakács I., Kirner, Petrohai M. (Pálfi J.). Edző: Szilágyi Bertalan. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gól: Berecz Zs. (11-esből), illetve Sipos J. Ifi: 1–4.

Lukács Tibor: – Önmagunkhoz képest gyengén játszottunk, így nem is születhetett más eredmény.

Szilágyi Bertalan: – Voltak olyan pillanatok, amikor eldönthettük volna a mérkőzést – nem tettük, így a végén tizenegyesből szerzett góllal sikerült a Gyulajnak pontot menteni.