2014.01.19. 10:47

A Sopron ellen született meg a második hazai siker

Nyíregyháza - A nyíregyháziak az első negyedben összeszedett hátrányból is visszakapaszkodtak, és Bam Doyne remeklésével megnyerték a szombat esti élvonalbeli mérkőzést.

Sitku Ernő: – Nagyon jó érzés, hogy megint sikerült nyernünk. A legutóbbi találkozóval ellentétben, kost hátrányból kellett visszakapaszkodnunk, dicséret illeti a játékosokat, hogy ez sikerült. Igaz, hogy Bam Doyne kiemelkedett a mezőnyből, de a többiek pontjai is kellettek a győzelemhez.

Sabáli Balázs: – Annak ellenére, hogy jól kezdtük a mérkőzést, a folytatásban nem volt meg a csapatban az a tűz, ami a győzelemhez kellett volna. Amíg nálunk nem volt igazán jó teljesítmény, addig a hazai csapat tagjai közül Bam Doyne-t nem tudtuk megállítani.

(A tudósítást a Kelet-Magyarország 2014. január 20-i számában vagy a digitális Keleten olvashatja el.)

Jegyzőkönyv

Marso-Nyíregyháza KK–Sopron KC 73–63

(14–20, 24–18, 21–14, 14–11)Bujtosi csarnok, 700 néző, v.: Győrffy, Jakab L., Menyhárt.NYKK: Polyák 2, Doyne 28/15, Mohácsi 10, Hall 8, Poscic 12. Csere: Walker 9, Cseh 4, Molnár M. Edző: Sitku Ernő.Sopron: Thomas 16/12, Thompson 10, Boriszov 9/3, Tóth G. 5/3, Barovics 8. Csere: Trepák 2, Ruják A. 9/3, Dénes 2, Molnár A. 2, Takács N. Edző: Sabáli Balázs.Kipontozódott: Doyne (40. perc).

Az eredmény alakulása, 5. perc: 6–9, 7.: 6–17, 11.: 18–23, 15.: 24–26, 19.: 35–32, 21.: 38–40, 25.: 48–40, 29.: 57–52, 33.: 62–55, 34.: 68–59, 37.: 70–59.