2015.04.04. 18:44

Így is lehet látni, meg úgy is...

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 21. fordulójának szombati nyitányán három mérkőzést rendeztek.

Nyírmada–Kemecse 2–1 (0–1)

Nyírmada, 200 néző, v.: Resán.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Danku A. (Péter Gy.), Bancsi G., Fejes J., Ohár R., Németh A., Nagy M., Dávid R. (Derceni B.) Játékos-edző: Szőke István.

Kemecse: Félegyházi V. – Simon D., Szűcs F., Hokk Á., Majoros Á., Gömze A., Lakatos L., Orgován Gy., Orosz M., Lukács B. (Szaffián Sz.), Ruska T. (Osváth S.). Edző: Hokk Béla.

A hazai csapat minden tekintetben felúlmúlta ellenfelét. Gól: Németh A. 2 (egyet 11-esből), illetve Majoros Á. Kiállítva: Fejes J. (42. perc), illetve Lakatos L. (90. perc). Ifi: 2–1.

Szőke István: – Kritikán aluli játékvezetés mellett végül is igazságos eredmény született, mert az emberhátrányban is jobban futballoztunk. További sok sikert kívánok a Kemecsének!

Hokk Béla: – Nem akarok megsérteni senkit, inkább nem mondok semmit.

Tiszavasvári–Tiszalök 0–0

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Hegedűs Cs.

Tiszavasvári: Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Czifrák R. (Nagy D.), Potornai M. (Fazekas V.), Dobos Z. (Lakatos Barna), Lakatos Bence, Kóka R. (Dankó G.), Tudja D. (Bakos T.), Kovács B. Edző: Mirgai László.

Tiszalök: Gagyi S. – Bene L., Bognár A. (Balogh A.), Bodnár A., Csáki V., Cseh K., Csorba T. (Szolyka G.), Gál N., Szolyka T., Újvári Zs., Vass I. Edző: Kovács János.

Egymásból alaposan felkészült csapatok jó iramú mérkőzést, nagy csatát vívtak. A kapuk harminc percig egyáltalán nem forogtak veszélyben, majd két helyzet után ismét a küzdelem dominált.

Ifi: 23–0 (!). (Tudósító: Hankó András)

Mirgai László: – A vendégek nagy figyelmet fordítottak a biztonságos védekezésre, amit nem sikerült áttörni. Egy gólos meccs volt, de mindkét csapat megérdemli a dicséretet, mert nagy küzdelmet vívtak, így igazságos a döntetlen.

Kovács János: – Összességében reális a döntetlen, úgy gondolom, nekünk volt több helyzetünk, kis szerencsére lett volna szükség, ami ma hiányzott.

Nyírgyulaj–Tuzsér 1–1 (1–0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Pethő P.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Baksa Cs., Czerula Zs., Sitku Á. (Lakatos J.), Oxi R. (Szentjobbi R.), Gózner K., Tóth B. (Papp A.), Fekete G., Kanál R. (Szép T.), Pénzes Á., Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Tuzsér: Szűcs L. – Dancs B., Lakatos T., Markos J.. Dallos L. (Szőr I.), Hriskevics, Iván A., Dolhai M., Tott R., Bagoly Z. (Setét R.), Soós T. (Gergely I.). Játékos-edző: Dancs Béla.

A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Gól: Berecz Zs. (11-esből), illetve Hriskevics. Kiállítva: Szűcs L. (29. perc). Ifi: 2–1.

Lukács Tibor: – Ez volt az a mérkőzés, amelyet gólokkal kellett volna megnyernünk, ehelyett a végén még a pontszerzés is veszélyben forgott. Az emberelőny bennünket zavart meg, az ellenfél pedig egy kapura lövéssel ki tudott egyenlíteni.

Dancs Béla: – Hatvanegy percet emberhátrányban játszottunk, mégis lefociztuk az ellenfelet. Minden játékos előtt le kalappal, mert megmutatták, hogy igazi csapat vagyunk. Sajnálom, hogy a végén nem tudtunk megnyerni a meccset, de így jár a gratuláció a fiúknak.