2015.04.25. 19:14

Szenzációsan védett az ifikapus

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 24. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Nagykálló–Baktalórántháza 0–1 (0–1)

Napkor, 70 néző, v.: Valu.

Nagykálló: Menyhárt N. – Fodor T., Madar T., Málik J., Tóth Z., Kriser Sz., Major I., Papp M., Csernák I. (Tátrai B,), Bencs Á., Plajos Z. Edző: Budaházi László.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh Zs., Csordás G. (Marics I.), Illés L., Balogh G. (Molnár L.), Kozma J., Marics G., Szabó R., Miskolczi L., Kántor F., Geda G. Játékos-edző: Illés László.

Alacsony színvonalú mérkőzésen egy pontrúgás utáni szituáció döntött a vendégek javára.

Gól: Szabó R. Ifi: 0–7.

Budaházi László: – Le a kalappal a tizenkét játékosom előtt, akik végig küzdötték ezt a mérkőzést. Egy kis szerencsével meglepetést is szerezhettünk volna. Gratulálok a vendégcsapatnak.

Illés László: – Hoztuk a kötelezőt.

Tiszalök–Ibrány 3–0 (1–0)

Tiszalök, 200 néző, v.: Kosztyu.

Tiszalök: Gagyi S. – Gál N., Bodnár A., Puncsák Cs. (Balogh A.), Cseh K. (Szolyka G.), Újvári Zs. (Csorba T.), Vass I., Bene L., Bognár A., Csáki V., Szolyka T. (Dobó V.). Edző: Kovács János. Ibrány: Tóth N. – Kovács I. (Petics Gy., Somogyi M.), Deme A., Bodó G., Csáki J., Orosz D., Gergely B., Islony, Somogyi T. (Kiss P.), Kiss T. (Pap M.), Kristófi S. Edző: Gerliczki Máté.

Az első félidőben a védekezésre koncentráló hazaiak a szünet előtt egy kontratámadást eredményesen fejeztek be, majd a második játékrészben növelték előnyüket, így megszerezték első idei győzelmüket.

Gól: Cseh K. 2, Csorba T. Ifi: 2–0.

Kovács János: – Fegyelem, türelem, góllövő cipő, három pont. Köszönöm, fiúk!

Gerliczki Máté: – Természetesen gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez, de máshoz nem tudok, mivel futballozni csak az én csapatom akart. Úgy látszik, jó döntést hoztak azzal, hogy szerdán a kupamérkőzésre az ifit küldték el. Saját csapatomat nem hibáztatom, mert nem egy-két játékosom volt gyenge, hanem mindannyian enerváltak voltak.

Tuzsér–Szatmár Unió FC 3–2 (2–1)

Tuzsér, 150 néző, v.: Hegedűs Cs.

Tuzsér: Szűcs L. – Lakatos T., Dolhai M., Markos J., Dallos L., Hriskevics (Pólyán I.), Iván A., Bagoly Z., Tott R. (Zán P.), Setét R., Soós T. (Gergely I.). Játékos-edző: Dancs Béla.

Szatmár Unió: Juhász S. – Gégény M., Bartha T., Doros M., Rigó A., Baksa Á., Sárközi D. (Kemenczei J.), Szatke M., Bodó R. (Póti M.), Császár T. (Varga Z.), Csáki R. Edző: Siti Ferenc.

A hazai csapat magának tette nehézzé a mérkőzést: biztosnak tűnő győzelem helyett az utolsó percekben izgulnia kellett a három pont megszerzéséért.

Gól: Iván A. 2 (egyet 11-esből), Setét R., illetve Csáki R., Gégény M. Ifi: 13–2. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Ahogy közeledünk a bajnokság végéhez, egyre gyengébben játszik a csapat. Az elkövetkező napokban nagyon komoly beszélgetésekre kell sort keríteni. Attól, hogy nyertünk még meglehetősen gyatra mérkőzést játszottunk.

Siti Ferenc: – Úgy gondolom, egyenrangú partnerei voltunk a bajnokesélyesnek, viszont nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy minden héten kapunk egy véleményes gólt, ezt pedig jelenleg nem bírjuk el... Nem történt semmi tragédia, megyünk tovább a saját útunkon.

Kemecse–Tiszavasvári 0–2 (0–0)

Kemecse, 250 néző, v.: Homonai P.

Kemecse: Félegyházi V. – Karkusz A. (Csomány Ö.), Szűcs F., Hokk Á., Majoros Á., Orgován Gy., Szaffián Sz. (Osváth S.), Simon D. (Hokk B.), Orosz M., Lukács B., Gömze A. (Iván Zs.). Edző: Hokk Béla.

Tiszavasvári: Szőllősi A. (Nagy L.) – Lakatos I., Lakatos Barna (Németh A.), Potornai M., Czifrák R., Daru I., Dobos Z. (Gyurján R., Poczkodi R.), Balogh N., Kóka R., Kovács B. (Dankó G.), Nagy D. Edző: Mirgai László.

A focit gólra játsszák, és amíg a hazaiak egyszer sem, a vendégek kétszer is betaláltak. A győzelmet jobban akaró Tiszavasvári minden tekintetben ényesítette akaratát, így megérdemelten nyert a formán kívül játszó hazaiak ellen.

Gól: Potornai M., Kóka R. (11-esből). Kiállítva: Hokk Á. (76. perc), Ifi: 2–3. (Tudósító: Kondor Lajos)

Hokk Béla: – A szerdai kupameccs után enerváltan játszottunk, ettől függetlenül megvoltak a helyzeteink. Az a csapat viszont, amely nem használja ki lehetőségeit, vereségre van ítélve.

Mirgai László: – Futballistáim ezen a mérkőzésen akaratból, hozzáállásból és játékból is jelesre vizsgáztak, metrt egy nagyon jó Kemecsét tudtunk legyőzni. Méghozzá úgy, hogy a kilencedik percben már az ifikapusnak kellett beállni, akik szenzációsan védett. Ami még öröm számomra, a másik két fiatal, Németh Attila és Poczkodi Richárd is nagyszerűen helytállt.

Nyírmada–Tiszakanyár 3–0 (0–0)

Nyírmada, 100 néző, v.: Nagy N.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus J., Géczi I., Puskás Á., Danku A., Bancsi G. (Kapin K.), Szikszai A., Derceni B. (Péter Gy.), Németh A., Nagy M., Dávid R. Játékos-edző: Szőke István. Tiszakanyár: Kromplák Gy. – Hidi N., Morauszki I., Bárány L. (Dzsoba), Phrakonkham, Bodnár J. (Mátrai N.), Mikuljak, ifj. Koskovits Gy., Terjék Z. (Koi B.), Oláh L., Ablonczy D. Edző: id. Koskovits György.

A hazai csapat megérdemelten nyert.

Gól: Puskás Á., Dávid R., Bancsi G. Ifi: 1–2.

Szőke István: – Ha egy kicsit visszafogottabban is játszottunk, a második félidő alapján azt gondolom, rászolgáltunk a három pontra.

Id. Koskovits György: – Ahhoz, hogy az ilyen mérkőzéseken győzni tudjunk, minden játékosomnak a maximumot kell nyújtania. A helyzeteink megvoltak, különösen az első félidőben, a másodikban viszont a hazaiak 1–0-ás vezetésnél kaptak egy óriási sanszot, amivel éltek, utána már kedvükre kontrázhattak ellenünk.