2016.09.11. 11:55

Paralimpia 2016 - Kézdi Réka negyedik 50 méter pillangón

Rio de Janeiro - Az S5-ös sérültségi kategóriában versenyző Kézdi Réka negyedik helyen végzett 50 méteres pillangóúszásban a riói paralimpia szombati versenynapján.

A Vasas 30 éves sportolójának ez az úszásnem a specialitása, ráadásul a sprint táv a legerősebb száma, ebben négy éve, Londonban hetedik lett, az idei madeirai Eb-n pedig bronzérmet szerzett.

Kézdi a délelőtti előfutamokból a második legjobb idővel került az esti döntőbe, és ott is remekül teljesített, de az érem nem jött össze, nyolc századmásodperccel lemaradt róla.

"Az olasz konkrétan lenyúlta előlem az érmet - mondta viccelődve a magyar úszó. - Szerintem délelőtt még sok volt az altatás, sokan nem úszták ki magukat, most sokkal jobb időt teljesítettek. Én előzetesen a második-ötödik hely bármelyikével kiegyeztem volna, és szerettem volna 46 másodperc alatt úszni, mindkettő összejött, így nem vagyok elégedetlen."

A szám másik magyarja, a hetedik paralimpiáján szereplő Engelhardt Katalin nem jutott be a fináléba, a tizedik helyen zárt.