2016.11.24. 13:37

Európai kézilabda kupák - Nehéz mérkőzés előtt a Veszprém és a Csurgó

Budapest - Nehéz mérkőzés előtt áll a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában és a Csurgó az EHF Kupában, míg a Szeged és a Tatabánya könnyen legyőzhető riválist kapott.

A BL-ben a Telekom Veszprém múlt vasárnap hazai pályán kapott ki drámai, szoros csatában 29-28-ra a francia PSG-től, ezúttal Párizsban lesz a két elitgárda összecsapása. A PSG a csoportelsőségért - és a vele járó negyeddöntős helyért - küzd, míg a magyar bajnok számára ez már szinte elérhetetlen, így marad az, hogy minél előkelőbb pozícióban zárjon, hogy a nyolcaddöntőre könnyebb ellenfelet kapjon, és az esetleges negyeddöntőben pedig otthon játszhassa a visszavágót.

A MOL-Pick Szeged azt a Kristianstadot fogadja, amelyet múlt szombaton 29-21-re legyőzött Svédországban.

Az EHF Kupában a Grundfos Tatabánya már pénteken délután pályára lép az izraeli Makkabi Srugo Risón Leción otthonában, és 12 gólos előnnyel várja a visszavágót. A Csurgó viszont hatgólos vereséggel tért haza Pamplonából, így a továbbjutás nehéznek ígérkezik szombaton a Helvetia Anaitasuna ellen. A 16-os csoportkör sorsolását jövő csütörtökön rendezik Bécsben.

A magyarok programja:

péntek:

Férfi EHF Kupa, 3. forduló (a 16-os csoportkörbe jutásért), visszavágó:

Makkabi Srugo Risón Leción (izraeli) - Grundfos Tatabánya, Risón Leción 15.00 (az első mérkőzésen: 23-35)