2017.07.16. 19:58

Nem tudott javítani a helyzeten

Bydgoszcz - Osváth Krisztina volt a befutóember a kilencedik helyen végzett magyar 4x400 méteres váltóban az U23-as atlétikai Európa-bajnokságon.

Az atlétikai világversenyek utolsó számai a váltók – így volt ez Bydgoszczban, az U23-as Európa-bajnokságon is. Női 4x400 méteren kilenc csapat nevezett, és mivel kilencsávos a futópálya, nem rendeztek előfutamot, hanem valamennyi résztvevőt a döntőbe sorolták.

A magyar csapatban helyet kapott a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzője, Osváth Krisztina is, aki befutóemberként szerepelt a stafétában. A csengeri születésű sportolónő az utolsó, kilencedik helyen kapta meg a botot, és már nem tudott javítani a a helyezésen, vagyis a magyarok egyetlen riválisukat sem tudták megelőzni. A mieink 3:39.33 perces idővel értek célba, az aranyérmet a házigazda lengyelek szerezték meg.